Eiropadomes prezidents: Ja ES nepaplašināsies, tā saskarsies ar jaunu dzelzs priekškaru

Eiropas Savienībai (ES) ir jāpaplašinās vai arī tā saskarsies ar "jaunu dzelzs priekškaru" tās austrumu flangā. Par to brīdinājis Eiropadomes prezidents Šarls Mišels. 

Eiropadomes prezidents: Ja ES nepaplašināsies, tā saskarsies ar jaunu dzelzs priekškaru
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Kamēr ES atzīmē 20 gadus kopš visu laiku lielākās paplašināšanās, tikmēr kopumā deviņas valstis no Austrumeiropas un Rietumbalkāniem pašlaik gaida savu iespēju, lai kļūtu par pilntiesīgām dalībvalstīm. Lai gan Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ir devis jaunu impulsu paplašināšanās politikai, netrūkst skeptisko dalībvalstu, kas iebilst pret jaunu valstu uzņemšanu. 

Kā norādījis Eiropadomes prezidents Mišels, ES paplašināšanās ir vitāli svarīga bloka nākotnei, jo bez paplašināšanās pastāv jauna dzelzs priekškara risks. Viņaprāt, tas būtu ārkārtīgi bīstami, ja blakus būtu nestabila kaimiņvalsts ar labklājības vai ekonomiskās attīstības trūkumu. 

Mišels skaidroja, ka gadījumā, ja pirms 20 gadiem nebūtu notikusi liela ES paplašināšanās, konkrētas valstis, tostarp Latvija, būtu kļuvušas par Kremļa politikas un ideoloģijas mērķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti