Rīta Panorāma

ASV dota atļauja tirgot mākslīgi audzētu gaļu

Rīta Panorāma

Intervija ar SEPLP priekšsēdētāju Jāni Siksni

Intervija ar LU Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošo pētnieku Ojāru Skudru

LU profesors Skudra: Ir jāšaubās par Lukašenko spēju efektīvi kontrolēt Prigožina vienības

Militārā grupējuma "Vagner" vienību iespējamā izvietošana Baltkrievijā destabilizē drošības situāciju, jo ir jāšaubās par Baltkrievijas līdera Aleksandra Lukašenko spēku efektīvi tās kontrolēt, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Universitātes profesors Ojārs Skudra. 

"Skaidrs, ka tas ir destabilizējošs moments, jo ir jāšaubās par Lukašenko spēju efektīvi kontrolēt Prigožina vienības, ja vien tās tiks tur izvietotas," sacīja profesors.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka "Vagner" vienību smagais bruņojums joprojām ir Krievijā un, iespējams, Ukrainas frontē. "Sākotnējās ziņas, ka tas tiks nodots Krievijas nacionālajai gvardei, neapstiprinājās," paskaidroja Skudra.

Vāgneriešu iespējamā atrašanās Baltkrievijā, pēc Skudras domām, liks Baltijas valstīm un Polijai pievērst vēl lielāku uzmanību robežai.

"Ir skaidrs, ka Baltijas valstīm un Polijai būs ļoti, ļoti aktuāls jautājums par pastiprinātu uzmanību robežas apsardzei un vēl jo vairāk – iespējamai cilvēku kustībai pāri robežai," pauda Skudra.

Runājot par notikumu attīstību Krievijā pēc vāgneriešu dumpja, Skudra pieļāva:

"Vērosim darbības divos virzienos – ar propagandas palīdzību tiks mēģināts radīt iespaidu par sabiedrības atbalstu. Otrs virziens, kas pašlaik jau tiek novērots, ir represiju sākšanās pret tiem, kas iesaistījušies dumpī."

KONTEKSTS:

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins 23. jūnijā paziņoja, ka gatavojas ar varu gāzt Krievijas militāro vadību un viņa vadītās vienības jau iegājušas Krievijas dienvidu teritorijās. 24. jūnijā "Vagner" militārās tehnikas kolonnas virzījās arvien tuvāk galvaspilsētai Maskavai, taču vakarā Prigožins negaidīti pavēstīja, ka nolēmis pārtraukt "vāgneriešu" virzīšanos uz Maskavu. 

Lai gan Krievijas vadonis Vladimirs Putins uzrunā sabiedrībai asi nosodīja Prigožina rīkoto militāro dumpi, to saucot par noziedzīgu avantūru, nodevību un triecienu mugurā, tomēr 24. jūnija vakarā Kremlī pavēstīja, ka "Vagner" kaujinieki tiks atbrīvoti no kriminālatbildības par bruņoto dumpi, bet Prigožins pārcelsies uz Baltkrieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti