Eiropas Savienība pakļauj sankcijām Krievijas dezinformācijas kampaņas īstenotājus

Eiropas Savienība (ES) piektdien piemērojusi sankcijas vēl 12 Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām, kas saistītas ar valdības izvērsto dezinformācijas kampaņu par Maskavas uzsākto karu pret Ukrainu, izmantojot viltotas mediju tīmekļa vietnes.

"Mēs vēršamies pret tiem, kas veic manipulācijas ar informāciju (..) plašākas Krievijas hibrīdkara kampaņas ietvaros pret ES un tās dalībvalstīm," paziņojis ES augstākais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels.

ES norāda, ka dezinformācijas kampaņas "Pēdējās uzticamās ziņas" mērķis ir "sagrozīt informāciju un izplatīt propagandu, lai atbalstītu Krievijas agresīvo karu pret Ukrainu".

Tās ietvaros tikušas izmantotas viltotas Rietumu nacionālo mediju un valdību tīmekļa vietnes.

Francija jūnijā paziņoja, ka atklājusi plašu Krievijas dezinformācijas operāciju, kas mīmikrējusi vadošo franču laikrakstu un vācu izdevumu tīmekļa vietnes.

ES "melnajā sarakstā" iekļauta Krievijas armijas izlūkdienesta GRU piesegstruktūra "InfoRos", kas tiek uzdota par ziņu aģentūru, un trīs tās dibinātāji.

"InfoRos" izveidojusi 270 viltus tīmekļa vietnes propagandas izplatīšanai.

Sankcijām pakļauta ar Krievijas diktatora Vladimira Putina administrāciju saistītā "nevalstiskā" organizācija "ANO Dialog" un divi dezinformācijas kampaņā iesaistīti IT uzņēmumi.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina īsteno pretuzbrukumu.

Rietumvalstis pēc kara regulāri nosaka arvien jaunas sankcijas pret Krieviju, kā arī Baltkrieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti