Baltkrievijas diktators Lukašenko aicina medijus pastiprināt propagandas darbu

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko otrdien, uzstājoties Baltkrievijas mediju forumā Mogiļevā, pavēstīja, ka baltkrievu medijiem esot nepieciešams pastiprināt propagandas darbu, lai stātos pretī Rietumu ietekmei.

"Nepieciešams pastiprināt propagandu un kontrpropagandu, ideoloģisko darbu. Gribu, lai jaunie žurnālisti to ņemtu vērā," teica Lukašenko.

"Nevajag kautrēties no šādiem vārdiem un jēdzieniem. Vai tad Rietumos tādu nav? Tikai viņi to sauc citā vārdā – par PR, sabiedriskās domas ietekmēšanu. Taču būtība ir viena. Tad nu lai strādā ar sabiedrisko domu savā teritorijā," spriež Minskas diktators.

Lukašenko apgalvo, ka runas par neatkarīgiem medijiem un demokrātiskām vērtībām esot pilnīgas muļķības.

"Mēs taču redzam, kā viņi iebāž cietumā savus žurnālistus, slēdz medijus un vajā katru, kurš uzdrošinājies nepiekrist valdošās varas politikai un rīcībai."

Lukašenko ir pie varas Baltkrievijā jau gandrīz 30 gadu. Šajā laikā viņš gandrīz pilnībā ir iznīdējis neatkarīgos medijus; represijas pret žurnālistiem pastiprinājās pēc 2020. gada protestiem, kas bija vērsti pret Lukašenko režīmu.

Baltkrievijas Žurnālistu asociācijas dati liecina, ka Lukašenko režīms pašlaik tur ieslodzījumā vismaz 35 neatkarīgos žurnālistus, kam piespriesti dažāda ilguma cietumsodi.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā jau gandrīz 30 gadus valda bijušais sovhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko, kurš 1994. gadā uzvarēja prezidenta vēlēšanās.

Kopš tā laika viņš koncentrējis arvien lielāku varu savās rokās, ierobežojis demokrātiju un apspiedis jebkādu opozīciju.

Nopietnākais pārbaudījums Lukašenko režīmam bija 2020. gadā, kad pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās masu protesti.

Par vēlēšanu uzvarētāju tika pasludināts Lukašenko, bet opozīcija apsūdzēja valdošo režīmu vēlēšanu rezultātu viltošanā. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Svjatlanu Cihanousku.

Protestu kulminācijas brīdī Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja simtiem tūkstoši cilvēku, bet protesti tika ar spēku apspiesti. Daudzi opozīcijas atbalstītāji ir ieslodzīti vai aizbēguši uz ārvalstīm.

Lukašenko laika gaitā izveidojis ciešas attiecības ar Krieviju. Viņš ļāva Krievijas karaspēkam izmantot Baltkrievijas teritoriju kā placdarmu iebrukumam Ukrainā, taču atturējies tieši iesaistīt Baltkrieviju karadarbībā Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti