«Novaja Gazeta» redaktors: Paraksti opozīcijas kandidāta Nadeždina atbalstam ir pirmā masu pretkara manifestācija Krievijā pēdējā gada laikā

Krievijas varasiestāžu oficiāli atzītajam opozīcijas kandidātam Borisam Nadeždinam izdevies īsā laikā savākt vairāk nekā 200 000 parakstu, lai reģistrētos Krievijas prezidenta pretendentu sarakstā martā gaidāmajās vēlēšanās. Tas ir divreiz vairāk par oficiālo prasību, turklāt netiek rēķināti paraksti, ko diaspora savākusi ārpus Krievijas.

"Novaja Gazeta" redaktora Kirila Martinova komentārs
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

Izdevuma "Novaja Gazeta" redaktors Kirils Martinovs izteicās, ka nu ir skaidrs, ka runas par sabiedrības vienošanos ap Vladimiru Putinu neatbilst patiesībai. To pierāda masveidība, ar kādu cilvēki iesaistās parakstu vākšanā par Borisu Nadeždinu – legālu kandidātu no "Pilsoņu iniciatīvas".

"Novaja Gazeta" redaktors arī pieļauj, ka tagad varas pārstāvji centīsies Nadeždinu nomelnot: "Šo parakstu sakarā mēs ieraudzījām, ka tā ir pirmā masu pretkara manifestācija Krievijā pēdējā gada laikā. Te nebija lozungu, cilvēki neskandēja pretkara tekstus, bet tas, ka viņi ieradās un salā stāvēja, vācot parakstus visdažādākajos Krievijas reģionos, tas ir pietiekami daiļrunīgi. Lozungs ir vienkāršs – laiks izbeigt! Cilvēki atnāca ne tik daudz atbalstīt Nadeždinu… Vairumam, iespējams, vispār nav skaidrs, kas tas ir par cilvēku. Cilvēki atnāca atbalstīt vienkāršu patiesību – laiks beigt visu šo bezjēdzību un noziegumus, ko dara Vladimirs Putins."

Kā saka eksperti, demokrātiskās opozīcijas veterānu Borisu Nadeždinu Putina administrācija bija iecerējusi īpašai opozicionāra "lomai" vēlēšanās, kāda, piemēram, iepriekš bijusi Ksenijai Sobčakai.

60 gadus vecais Nadeždins centienus kandidēt skaidro ar vēlmi nepieļaut Krievijas tālāku krišanu bezdibenī, nepiekrīt karam Ukrainā un cer ieraudzīt Krieviju brīvu un atvērtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti