Lietuva pastiprinās no Krievijas ievesto graudu kontroli

Lietuva pastiprinās no Krievijas un citām tā dēvētajām riska valstīm ievesto graudu kontroli. Tomēr Viļņa neplāno aizliegt Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu importu, kā to ir izdarījusi Latvija.

Lietuvas Zemkopības ministrijas rīkojums paredz kontrolēt visus pārtikai un lopbarībai paredzētos graudus un to izstrādājumus. Katrā dzelzceļa vagonā vai cita veida transportlīdzeklī pārbaudīs, vai precēs ir pesticīdu atliekas, metāli un citas kaitīgas vielas.

Pastiprinātu uzmanību pievērsīs arī produktu izcelsmei – vai tie nav ievesti no Krievijas un citām augsta riska valstīm. Šajā sarakstā līdzās Krievijai iekļauta arī tās okupētā Ukrainas teritorija, Baltkrievija, Moldovas nekontrolētā Piedņestra un Gruzijas nekontrolētā Abhāzija un Dienvidosetija.

Lietuvas amatpersonas norādīja, ka pastiprinātu kontroli veiks gan importētajiem produktiem, gan precēm, kas tiek eksportētas tranzītā caur Klaipēdas ostu. Zemkopības ministrija informēja, ka šāda tranzīta apjoms valstī ir neliels.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti