«Hamās» pēc vairāku mēnešu pārtraukuma ar raķetēm apšauda Telavivu

Pirmo reizi vairāku mēnešu laikā teroristu grupējums "Hamās" veicis raķešu uzbrukumu Izraēlas pilsētai Telavivai. 

No Gazas joslas dienvidu pilsētas Rafahas palaistas vismaz astoņas raķetes, no kurām vairākas Izraēla pārtvērusi.

Kopš pēdējā uzlidojuma janvārī Izraēlas otra apdzīvotākā pilsēta un valsts ekonomiskais centrs Telaviva jau bija atguvusi ierasto ritmu, taču tagad atkal pilsētā atskanēja brīdinājuma sirēnas. Gaisa trauksme svētdien bija dzirdama arī citās Izraēlas pilsētās. 
Uzlidojums notiek vien dažas dienas pirms paredzēts atsākt pamiera sarunas starp Izraēlu un "Hamās", tāpēc analītiķi lēš, ka grupējums šādi, iespējams, demonstrē savu varu, lai piespiestu otru pusi piekāpties. 

Tikmēr Izraēla turpina pirms divām nedēļām Rafahā sākto militāro operāciju, neraugoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskās tiesas rīkojumu to pārtraukt.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas rietumkrastā, solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās".

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti