Rīta Panorāma

Tramps Džordžijā arestēts un atbrīvots pret drošības naudu

Rīta Panorāma

Latvijas basketbolistiem pirmā spēlē PK izcīņā

Leģionāru slimība Polijā prasījusi jau 5 cilvēku dzīvības

Leģionāru slimība Polijā prasījusi piecu cilvēku dzīvību

Leģionāru slimības uzliesmojumā Polijas dienvidaustrumu pilsētā Žešovā miruši pieci cilvēki. Infekcija pēdējās dienās kopumā konstatēta 76 personām.

Žešovas pašvaldības amatpersonas paziņoja, ka tiek īstenoti papildu dezinfekcijas pasākumi un pārbaudes pilsētas ūdensapgādes tīklā, bet pirmie paraugu analīžu rezultāti būs zināmi pirmdien.

Mediķi informēja, ka infekcija visvairāk apdraud seniorus, un pēdējais upuris bija 79 gadus veca sieviete ar vairākām citām diagnozēm. Patlaban universitātes klīniskajā slimnīcā ārstējas 20 inficētie un trīs pacientu stāvoklis ir smags.

Infektologi atgādina, ka bīstamo leģionāru slimību izraisošās baktērijas izplatās ar ūdens pilieniem vai ūdeni, un cilvēks var inficēties, ja tās ieelpo. Pirmie simptomi ir augsta temperatūra, sauss klepus, sāpes krūtīs, elpošanas traucējumi, pneimonija, sirds un nieru darbības traucējumi, kā arī caureja.

Latvijas Veselības inspekcija atgādina, ka labākais profilakses veids ir karstā un aukstā krāna vai dušas ūdens notecināšana, ja tas kādu laiku nav izmantots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti