Beļģijā 6 islāma ekstrēmisti atzīti par vainīgiem 2016. gada Briseles terorakta rīkošanā

Briseles tiesa otrdien atzina sešus islāma ekstrēmistus par vainīgiem 2016. gada terorakta sarīkošanā, noslepkavojot 32 cilvēkus, bet vairākus simtus ievainojot.

2016. gada 22. martā teroristi pašnāvnieki uzspridzinājās Briseles lidostā un vienā no metro stacijām. Tas bija asiņainākais uzbrukums, kādu Beļģija pieredzējusi kopš Otrā pasaules kara.

Starp vainīgajiem ir Francijas pilsonis Salahs Abdeslams un Beļģijas un Marokas pilsonis Mohameds Abrini, kuriem Francijā jau piespriests mūža ieslodzījums par līdzdalību 2015. gada Parīzes slaktiņa sarīkošanā.

Kopumā no desmit apsūdzētajiem seši jau tikuši notiesāti par Parīzes slaktiņu, kura laikā tika noslepkavoti 130 cilvēki.

Gan par Briseles teroraktu, gan par Parīzes slaktiņu atbildību uzņēmās teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

Lēmumu par apsūdzēto vainu pēc divu nedēļu ilgas apspriešanās pieņēma 12 zvērinātie.

Vēl divi apsūdzētie tika attaisnoti apsūdzībās par slepkavību, taču atzīti par vainīgiem dalībā teroristiskā organizācijā, bet vēl divi tika pilnībā attaisnoti tiem izvirzītajās apsūdzībās.

Tiesas prāva atsāksies septembrī, lai noteiktu vainīgajiem piemērojamo sodu.

KONTEKSTS:

Teroristu uzbrukums Briselē tika sarīkots 2016. gada 22. martā. Trīs sprādzienos gāja bojā 35 cilvēki (ieskaitot trīs spridzinātājus-pašnāvniekus), bet vairāk nekā 300 guva ievainojumus. Terora akti Briselē notika tikai dažus mēnešus pēc 2015. gada novembra teroraktiem Parīzē, par kuriem atbildību uzņēmās grupējums "Islāma valsts" jeb "Daīš". Vēlāk atklājās, ka abu noziegumu rīkotāji bija savstarpēji saistīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti