Rīta Panorāma

Intervija ar "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Edgaru Tavaru

Rīta Panorāma

PVO vakcinācijas nedēļā popularizē šo profilakses līdzekli

Izraēla gatavojas iebrukumam Gazas pilsētā Rafahā

Izraēla gatavojas iebrukumam Gazas pilsētā Rafahā 

Izraēlas armija nav atteikusies no plāniem uzbrukt Gazas joslas pilsētai Rafahai. Saskaņā ar izlūkdienesta datiem tur varētu bāzēties četri  palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" bataljoni. 

Izraēlas valdības pārstāvis Deivids Mensers informēja, ka armija turpina plānot operāciju pret "Hamās" Rafahas pilsētā, bet darīs visu iespējamo, lai izvairītos no civiliedzīvotāju upuriem.

Līdz šim iznīcināti vismaz 19 no 24 grupējuma bataljoniem.

Mensers uzsvēra, ka arī pārējie teroristi nenoslēpsies. Viņš citēja ministra Benija Ganca vārdus, sakot, ka nedrīkst iznīcināt 80% no šīs genocīda armijas un atstāt neskartus agresīvi noskaņotos 20%, kas pārgrupēsies, atkal pārņems Gazu un uzbruks Izraēlai.

Arī neatkarīgi žurnālisti apstiprinājuši, ka operācija Gazā turpinās. Uzlidojumā otrdienas vakarā Rafahā sagrauta kāda ēka un nogalināti vismaz trīs cilvēki, tai skaitā divi brāļi. Žurnālistu uzrunātie kaimiņi norādīja, ka tie bija mierīgie iedzīvotāji, taču apstiprinājuma no neatkarīgiem avotiem tam nav.

Tikmēr starptautiskā sabiedrība pauž bažas par iespējamo humāno katastrofu šajā pilsētā, jo tur patvērusies liela daļa no 2,3 miljoniem Gazas joslas iedzīvotāju. 

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus, kā arī sauszemes operāciju pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā, kā arī pastiprināja militārās darbības Jordānas rietumkrastā.

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 33 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti