Rīta Panorāma

Latvijas pilīs un muižās notiks "Leģendu nakts"

Rīta Panorāma

Kā ārsti tiek galā ar slodzi šajā rudenī?

Telefonintervija ar Latvijas vēstnieku Ēģiptē Andri Razānu

Latvijas vēstnieks: Ēģipte cenšas spēlēt stabilizējošu lomu konfliktā ap Gazas joslu

Ēģipte vienmēr ir centusies spēlēt stabilizējošu lomu savā reģionā, un tā cenšas darīt to pašu arī konflikta saasinājumā starp Izraēlu un grupējumu "Hamās", intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" skaidroja Latvijas vēstnieks Ēģiptē Andris Razāns.

Vēstnieks pastāstīja, ka iedzīvotāji Ēģiptē ļoti aktīvi seko līdzi kaimiņos esošajam Izraēlas un grupējuma "Hamās" konfliktam. Ēģiptes valdība mēģina darboties, lai stabilizētu situāciju.

"Ēģipte ir viens no Tuvo Austrumu politikas lielajiem spēlētājiem, arābu pasaules grands ar milzīgu iedzīvotāju skaitu, ar ļoti spēcīgajiem bruņotajiem spēkiem, tātad militārās spējas ir ievērojamas. Tajā pašā laikā Ēģipte vienmēr ir centusies spēlēt stabilizējošu lomu reģionā, un to arī Ēģipte cenšas darīt šobrīd," sacīja Razāns.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Ēģipte atrodas politiski trauslā reģionā, kur nākas rēķināties ar drošības problēmām. Cīņa ar terorismu bijusi viena no absolūtām prioritātēm jau ilgu laiku.

Tāpat Ēģiptes sabiedrība aktīvi reaģē uz notikumiem Gazas joslā – cilvēki pulcējas un pauž viedokli, taču protestos neesot vardarbības, pastāstīja vēstnieks.

Zināms, ka kopš konflikta saasinājuma Gazas joslā iebraukuši trīs humānās palīdzības konvoji no Ēģiptes.

"Ēģipte uzskata, ka situāciju Gazā ilgstošam mieram nevar atrisināt tikai ar militāru spēku. Ēģipte uzskata, ka visa pamatā ir palestīniešu tiesības uz pašnoteikšanos, uz savu valsti," skaidroja Razāns.

Uz jautājumu par Latvijas valstspiederīgajiem Ēģiptē, vēstnieks pastāstīja, ka neviens nav lūdzis palīdzību saistībā ar konfliktu Gazā.

KONTEKSTS:

Palestīniešu kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. Līdz šim brīdim kaujinieki izšāvuši jau vairāk nekā 3200 raķešu. "Hamas" un to sabiedrotie arī  sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis.

Atbildot uz palestīniešu teroristu grupējuma "Hamas" sarīkoto slaktiņu, Izraēla uzsāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamas" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti