Orbāns: Ungārija vēlas «pārdefinēt» savu dalību NATO

Ungārija strādā pie tā, lai "pārdefinētu" valsts dalības NATO statusu. Ar šādu paziņojumu klajā nācis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns. Ungārijas militārpersonas un juristi jau strādājot pie jaunas koncepcijas izstrādes, kas valsti atšķirtu no citām Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstīm. Orbāna izteikumi izskan laikā, kad alianse izstrādā atbalsta paketi Ukrainai, ko prezentēt tās līderu samitā Vašingtonā jūlijā.

Paredzams, ka pasākumi ietvers lielāku NATO lomu operatīvajā līmenī, koordinējot ieroču piegādi un Kijivas spēku apmācību.

Orbāns intervijā valsts radio izteicies, ka Ungārijas juristi un virsnieki smagi strādā, lai meklētu veidus, kā Ungārija var saglabāt savu dalību NATO tā, lai tai nebūtu jāpiedalās NATO darbībās ārpus NATO teritorijas.

Pašlaik Budapešta sniedz ieguldījumu alianses divās misijās ārpus tās teritorijas — Irākā un Kosovā. Jāatzīmē, ka NATO dalībvalstīm ir iespēja atteikties no jebkādām militārām misijām, taču vienmēr tiek īstenoti centieni iesaistīt pēc iespējas vairāk valstu.

Ungārija līdz šim ir vairākkārt centusies torpedēt Rietumu centienus palīdzēt Ukrainai, tostarp finansējuma un ieroču piegādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti