Eiropas Savienība nosoda Krieviju par boju noņemšanu Narvas upē; Igaunija izsauc vēstniecības pārstāvi

Eiropas Savienība piektdien nosodīja Krieviju pēc tam, kad tās robežsardze naktī uz ceturtdienu noņēma 25 gaismas bojas, ko Igaunija izvietoja Narvas upē ūdens ceļa iezīmēšanai. Tikmēr Igaunijas Ārlietu ministrija šodien izsaukusi Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi, lai prasītu paskaidrojumus par incidentu.

Igaunijā notikušais sekoja mediju šonedēļ izplatītajām ziņām par Krievijas iespējamajiem plāniem vienpusēji mainīt jūras robežas Baltijas jūrā.

Igaunijas ārlietu ministrs Margus Cahkna norādījis, ka Igaunija skaidri paudusi Krievijas pagaidu pilnvarotajam lietvedim, ka šāda rīcība ir provokatīva un nepieņemama. Igaunija pieprasījusi paskaidrojumus par robežzīmju noņemšanu un to tūlītēju atgriešanu.

Ministrs uzsvēra, ka Igaunija ir ciešā kontaktā ar sabiedrotajiem un partneriem, turpinot vērsties pret Krievijas ļaunprātīgajām darbībām visā Eiropā.

Bojas ar abpusēju vienošanos Narvas upē izvietotas jau gadu desmitiem. Tās brīdina atpūtniekus un makšķerniekus gan par vēlamo ūdensceļu, gan arī par Igaunijas un Krievijas robežu.

"Mēs šo uzskatām par kārtējo Krievijas provokāciju. Tas ir iemesls, kādēļ neveicām tālākas darbības un fiziski neapturējām viņus no boju noņemšanas," pauda Igaunijas policijas un robežsardzes pārvaldes vadītājs Egerts Belitševs.

"Ja, piemēram, kāds zvejnieks neievēro robežlīniju un nonāk otrā pusē, tad tā var būt ļoti bīstama situācija. Bet kamēr vien paliek Igaunijas pusē, viss būs kārtībā," papildināja Austrumu apgabala Robežapsardzības pārvaldes vadītājs Ēriks Purgels.

Igaunijas robežsardzes vadība ziņoja, ka jaunas bojas tuvākajās dienās neizvietos, taču nav arī atmesta doma to vēl šovasar paveikt. Viņi arī brīdināja makšķerniekus un atpūtniekus atturēties no došanās Narvas upē.

Eiropas Savienības ārpolitikas vadītājs Žuzeps Borels paziņojumā uzsvēris, ka šis gadījums ir daļa no plašāka Krievijas provokatīvas uzvedības un hibrīdas rīcības modeļa, tostarp uz tās jūras un sauszemes robežām Baltijas jūras reģionā. Viņš norādīja, ka šāda rīcība ir nepieņemama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti