Zviedrija noraida Polijas amatpersonas izdomājumus par «masturbēšanas istabām» bērnudārzos

Zviedrijas vēstniecība Polijā ir nosodījusi kādas Polijas izglītības darbinieces publiskos apgalvojumus, ka Zviedrijas bērnudārzos ir īpašas telpas, kurās audzinātāji ved bērnus masturbēt. Vēstniecība amatpersonas izteikumus nodēvēja par "absurdiem un nepatiesiem".

Zviedrijas vēstniecības sašutumu izsauca Mazpolijas vojevodistes Izglītības departamenta vadītājas Barbaras Novakas izteikumi intervijā portālam "Wirtualna Polska".

Viņa sacīja, ka Zviedrijas pirmsskolas iestādēs ir ierīkotas īpašas istabas, kurās audzinātāji masturbē bērniem. Novaka piebilda, ka pēc tam bērni zinot, ka viņi var masturbēt arī sev.

Pēc tam, kad intervētājs izteica šaubas par Novakas apgalvojumiem, amatpersona sacīja, ka šo informāciju ieguvusi no kādas poļu sievietes, kas strādājot Zviedrijas bērnudārzā.

Zviedrijas vēstniecība uz Novakas izteikumiem reaģēja ar paziņojumu sociālajā tīklā "X": "Ir izskanējuši absurdi un nepatiesi apgalvojumi par Zviedrijas bērnudārziem. Žēl, ka šādā veidā tiek izplatīta dezinformācija par Zviedriju. Šajā gadījumā ir vērts atcerēties, cik svarīgi ir pārbaudīt faktus un meklēt uzticamus informācijas avotus."

Novaka, kura kopš 2016. gada uzrauga Mazpolijas vojevodistes skolas, ir cieši saistīta ar Polijā pašlaik valdošo nacionālkonservatīvo partiju "Likums un taisnīgums".

Viņa arī iepriekš ir apsūdzēta nepatiesas informācijas izplatīšanā. Pērn Novaka paziņoja, ka vakcīnas pret koronavīrusu Covid-19 ir "eksperiments" ar nepārbaudītām sekām. Tas izpelnījās Polijas izglītības un veselības ministru nosodījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti