Kanādā savvaļas ugunsgrēkos izdegusī platība ir lielāka par Grieķiju

Kanādā liesmas skārušas divreiz lielāku teritoriju, nekā iepriekš piedzīvotie rekordlielie savvaļas ugunsgrēki 1989. gadā. Zinātnieki uzskata, ka šajos ugunsgrēkos ir vainojamas cilvēku saimnieciskās darbības izraisītas klimata pārmaiņas. 

Zinātnieku grupa, ko vadīja ekstrēmu laikapstākļu pētniece Klēra Bārnsa no Londonas Impērijas koledžas, ir secinājusi, ka klimata pārmaiņu izraisīts ilgstošs sausums un karstums ir palielinājis savvaļas ugunsgrēku intensitāti par aptuveni 50%. 

Viņi arī norāda, ka tik postošu savvaļas ugunsgrēku sezonu iespējamība ir septiņas reizes lielākā nekā agrāk. 

Kopš pavasara Kanādā ir izdegusi gandrīz 15,3 miljonus hektāru liela teritorija, kas ir lielāka par Grieķijas platību. 

Kanādā šobrīd fiksēti 1000 savvaļas ugunsgrēki, 650 no tiem tiek uzskatīti par nekontrolējamiem, liecina Kanādas Meža ugunsgrēku centra dati.

Aptuveni 200 tūkstoši cilvēku ir evakuēti, vismaz četri ir gājuši bojā, bet dūmi no degošajiem mežiem ir izraisījuši bīstamu gaisa piesārņojumu, kas izplatās pār lielāko daļu Kanādas un daļā ASV.

Sagaidāms, ka karstie un sausie laikapstākļi valstī saglabāsies arī turpmākajās nedēļās. Daudzos reģionos paaugstināta ugunsbīstamība iespējama pat līdz augusta beigām, tāpēc meža ugunsgrēki, iespējams, tikai pastiprināsies, sarunā ar televīzijas kanālu "ABC News" pavēstīja klimata zinātniece Kristīna Dāla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti