Rīta Panorāma

Konstantinopoles patriarhs vaino Krieviju kara noziegumos

Rīta Panorāma

Rada 15 jaunas ābolu šķirnes

Japānā neveicas ar cilvēku pārcelšanu no Tokijas uz provinci

Japānā neveicas ar cilvēku pārcelšanu no Tokijas uz provinci

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Tokijas varas iestādes jau vairākus gadus īsteno īpašas atbalsta programmas, lai veicinātu cilvēku pārcelšanos no pārapdzīvotās Japānas galvaspilsētas uz provinci. Tiesa, vairākas ģimenes, kas izmēģināja piedāvāto iespēju, tomēr pēc zināma laika atgriezās lielpilsētā.

"Pārceļoties uz Tokiju, ievērojami palielinās dzīvošanas izmaksas. Šeit ir ļoti daudz cilvēku un daudz biedējošu ziņu. Pilsēta arī nav draudzīga bērniem, un šeit ir arī Covid-19.... Bet, tiklīdz jums ir mazulis, nākas konstatēt, ka ir ļoti maz izvēles iespēju. Kad piedzima bērns, mēs sapratām, ka mums ir jādodas atpakaļ uz Tokiju," medijiem stāstīja Tokijas iedzīvotājs Karls.

Karls un viņa sieva kā galveno provinces trūkumu minēja ierobežotās iespējas iegūt labu izglītību un saņemt medicīnisko aprūpi. Dzīve Tokijā arī piedāvā lielākas iespējas jaunajai paaudzei veidot karjeru.

Tomēr varas iestādes nav atmetušas cerību veicināt pārcelšanos, tāpēc sākotnējais pabalsts – apmēram 2000 eiro par bērnu palielināts līdz 7700 eiro.

Projekta sākumā 2017. gadā iespēju izmantoja 71 ģimene, pēc četriem gadiem – par spīti atbildīgo amatpersonu cerībām tikai 1200 ģimenes, un arī pēc pabalsta palielināšanas interese nav būtiski pieaugusi.

Situācija ir sarežģīta, jo iedzīvotāju skaits galvaspilsētā desmit gadu laikā palielinājies par vienu miljonu un sasniedzis 14 miljonus.  Savukārt laukos cilvēku skaits samazinās un viņi noveco. Piemēram, lauksaimnieciskajā ziemeļu Akitas provincē gandrīz 40% iedzīvotāju ir vecāki par 65 gadiem, kamēr Tokijā – mazāk nekā ceturtā daļa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti