Ungārija iegādāsies četras Zviedrijā ražotas kara lidmašīnas

Ungārija no Zviedrijas iegādāsies četrus iznīcinātājus "Gripen", kā arī uz 10 gadiem pagarinās līgumu par tehnisko atbalstu Zviedrijā ražotajiem un Ungārijas armijā pašlaik izmantotajiem 14 šīs klases iznīcinātājiem.

Par to pēc piektdien Budapeštā rīkotās tikšanās paziņojuši Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons un Ungārijas premjers Viktors Orbāns.

Ungārijas premjers tikšanos ar zviedru kolēģi nosauca par notikumu, kas "pabeidz uzticības atjaunošanas posmu" abu valstu attiecībās, un apliecināja, ka pirmdien Ungārijas parlamentā beidzot notiks balsojums par Zviedrijas uzņemšanu NATO.

Zviedrijas valdības vadītājs savukārt norādīja, ka vienošanās par iznīcinātāju iegādi stiprinās Eiropas drošību un tā ir izdevīga abām valstīm.

"Operatīvā līmenī mēs jau redzam ieguvumus. Ungārijas gaisa spēku ieguldījums NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšana – tiešā Zviedrijas robežas tuvumā – tiek augstu novērtēts. Un tā ir joma, kurā mūsu sadarbība turpinās padziļināties," norādīja Kristersons.

"Kaujas lidmašīna "Gripen", kā jau zināms, ir Zviedrijas lepnums, un tas būs būtisks mūsu pienesums NATO – paralēli zemūdenēm, radaru tehnoloģijām un daudz kam citam. Un esmu ļoti gandarīts, ka debesīs virs Eiropas būs vēl vairāk "Gripen" lidmašīnu," sacīja Kristersons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti