Japāna Klusajā okeānā sāks iepludināt attīrīto ūdeni no Fukušimas atomelektrostacijas

Japānas premjerministrs Fumio Kišida paziņoja, ka ceturtdien Klusajā okeānā varētu sākt iepludināt attīrīto ūdeni, ko izmantoja, lai dzesētu 2011. gadā avarējušās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) reaktorus. Lai arī ūdens ir attīrīts no radioaktīvajām vielām, trauksmi ceļ vietējie zvejnieki un vides aizstāvju organizācija "Greenpeace".

Fukušimas AES operators "TEPCO" ir savācis 1,34 miljonus tonnu ūdens, kas tika izmantots reaktoru dzesēšanā. Uzņēmums apgalvo, ka šis ūdens ir attīrīts no radioaktīvajām vielām, tāpēc to var droši iepludināt okeānā. 

To ir akceptējusi arī Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra. Paredzēts, ka dienā okeānā varēs iepludināt ne vairāk kā 500 tūkstoš litru attīrītā ūdens. 

Neraugoties uz Japānas valdības sniegtajām garantijām par šī ūdens drošību, vides aizstāvju organizācija "Greenpeace" ir paziņojusi, ka Klusajā okeānā tiks ielaists milzīgs daudzums radioaktīvu vielu, kas nodarīšot nenovēršamu kaitējumu videi un cilvēkiem. Arī vietējie zvejnieki protestē pret šo Japānas valdības soli, jo Ķīna jau ir paziņojusi, ka aizliegs zivju eksportu no vairākiem Japānas reģioniem. Savukārt analītiķi norāda, ka Pekina šo jautājumu var izmantot ģeopolitiskiem un ekonomiskiem mērķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti