Izraēlas parlamentā ielaužas gūstekņu ģimenes locekļi

Izkliedzot dažādus saukļus un pieprasot atbrīvot savus radiniekus, Izraēlas parlamenta Finanšu komitejas sēdē pirmdien iebrukuši desmitiem "Hamās" gūstā saņemto izraēliešu ģimenes locekļi.

Viņi izlauzās cauri drošības pārbaudēm un pārtrauca finanšu sanāksmi, protestējot, ka finanšu jautājumi tiek apspriesti, kamēr viņu tuvinieki arvien ir nebrīvē.

Viens no sanākušajiem turēja plakātu ar uzrakstu: "Jūs šeit nesēdēsiet, kamēr mūsu bērni tur mirst."

Protestētāji pauda, ka jūtas aizmirsti starp valsts bezgalīgajām problēmām un ka viņu mērķis bija izjaukt Kneseta ikdienu.

Izraēla uzskata, ka Gazā joprojām atrodas 132 ķīlnieki. Novembra beigās sešu dienu pamiera laikā Izraēla panāca 105 cilvēku atbrīvošanu. Vienlaikus Izraēlas aizsardzības spēki apstiprinājuši 28 cilvēku nāvi gūstā.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobra rītā palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā nogalināti vairāk nekā 1100 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji. "Hamās" kaujinieki arī saņēma gūstā vairāk nekā 240 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki. Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi, kā arī ierobežojot humānās palīdzības piegādes.

Kopš oktobra sākuma Gazas joslā iekšēji pārvietoti līdz pat 1,9 miljoniem cilvēku. Liela daļa devušies uz teritorijas dienvidiem, daudzi meklē patvērumu slimnīcās. Konflikta laikā nogalināti arī vismaz 100 ANO darbinieki, kā arī aptuveni 50 žurnālisti.

Kopš 2023. gada oktobra sākuma Gazas joslā karadarbības dēļ bojā gājuši vairāk nekā 25 tūkstoši tās iedzīvotāju, apgalvo "Hamās" pārvaldītā Veselības ministrija.

Izraēlas intensīvajos uzlidojumos bojātas plašas apdzīvotas teritorijas Gazā – aptuveni puse ēku, tostarp skolas un medicīnas iestādes, zem kurām atradušies "Hamās" teroristu izveidotie tuneļi un komandcentri.

Telaviva apgalvo, ka cīņas Gazas joslā turpināsies, līdz teroristu grupējums "Hamās" tiks pilnībā iznīcināts, un vaino "Hamās" par slēpšanos aiz civiliedzīvotāju un civilās infrastruktūras vairoga. 

Tikmēr starptautiskā sabiedrība vairākkārt aicinājusi Izraēlu maksimāli izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un Gazas joslā ieviest humānās pauzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti