Indijas premjers Modi sācis priekšvēlēšanu kampaņu ar hinduistu tempļa atklāšanu

Indijas premjerministrs Narendra Modi pirmdien Ajodjas pilsētā valsts ziemeļos svinīgi atklājis hinduistu templi, kas uzbūvēts pirms vairāk nekā 30 gadiem nojauktas mošejas vietā. Šis solis tiek vērtēts kā priekšvēlēšanu gājiens pirms pavasarī gaidāmajām Indijas parlamenta vēlēšanām.

Konservatīvais politiķis Modi jau gandrīz desmit gadu ir pie varas Indijā un cer palikt amatā arī uz trešo termiņu.

Indijā ap 80% iedzīvotāju ir hinduisti, tādēļ Modi pirms vēlēšanām cenšas nostiprināt viņu atbalstu.

Modi ieradās Ajodjas pilsētā, lai atklātu nesen pabeigto hinduistu templi, ko uzbūvēja vietā, kur iepriekš atradās 16. gadsimtā celta musulmaņu mošeja.

1992. gadā to nojauca hinduistu radikāļi, kuri bija saistīti ar Modi vadīto Indijas Tautas partiju. Toreiz šis solis izraidīja vardarbīgas sadursmes, kurās gāja bojā gandrīz 2000 cilvēku.

Gandrīz 300 miljonus eiro izmaksājušais templis ir simbols Modi valdīšanai, kuras laikā viņš arvien vairāk ir nostiprinājis hinduistu nacionālismu.

Jaunais templis ir izpelnījies ne tikai Indijas musulmaņu līderu, bet arī ietekmīgu hinduistu kritiku, jo ir bažas, ka tas var veicināt vardarbīgus starpreliģiskos konfliktus Indijā.

Pirms vēlēšanām izskan cilvēktiesību un demokrātijas aizstāvju bažas, ka musulmaņiem, kuri veido 14% no Indijas iedzīvotāju skaita, tiks ierobežotas tiesības nobalsot vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti