Polijas jaunā valdība apņēmusies ieviest likumus viendzimuma pāru juridiskai atzīšanai

Jaunā Polijas valdības koalīcija apsver viendzimuma savienību juridisku atzīšanu. Nesen ieceltā vienlīdzības ministre Katažina Kotula sola, ka šāds likumprojekts būs gatavs apspriešanai valdībā un parlamentā nākamā gada janvāra beigās vai februāra sākumā. 

Polijas jaunā valdība apņēmusies ieviest likumus viendzimuma pāru juridiskai atzīšanai
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Paredzams, ka jaunā koalīcija, ko veido "Pilsoniskā koalīcija", centriski labējais "Trešais ceļš" un "Kreisā partija", paplašinās LGBT kopienas tiesības valstī, lai arī pagaidām nav zināms, kā to plānots darīt.

Koalīcijas līgumā ir minēts tikai tas, ka pret LGBT vērsta naida runa ir uzskatāma par noziegumu.

Jautājumā par viendzimuma laulību atļaušanu Polijas valdošās koalīcijā gan pašlaik valda domstarpības. Progresīvākās partijas vēlas to ieviest, bet konservatīvākie spēki tam vēl nav gatavi.

Lai arī "Pilsoniskā koalīcija" jau iepriekš ir solījusi panākt juridisku viendzimuma savienības atzīšanu, "Kreisā partija" tikmēr vēlas viendzimuma laulību atzīšanu.

Polijas parlamenta apakšpalātas spīkers un "Trešā ceļa" pārstāvis Šimons Holovņa pauda, ka viendzimuma partnerattiecību regulējumam viņa valstī laiks ir pienācis sen.

"Ja Polijas pilsoņu pāris vēlas informēt valsti par to, ka viņi ir oficiāli lēmuši par labu ilgstošām attiecībām, kurām ir arī juridisks spēks, tad viņiem ir tādas tiesības un valstij tās ir jāatzīst," viņš piebilda. 

Tomēr vēl nav skaidrs, cik daudz Polijas valdošās koalīcijas deputātu būs gatavi atbalstīt partnerattiecību regulējuma ieviešanu. Atbalsts viendzimuma laulībām ir vēl zemāks.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa aizvadītajā nedēļā lēma, ka viendzimuma pāru jebkāda veida tiesiskās atzīšanas un aizsardzības trūkums Polijā ir Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pārkāpums.

Tiesas lēmums attiecas uz pieciem Polijas viendzimuma pāriem, kuru pieteikumus laulības noslēgšanai iestādes noraidīja, jo saskaņā ar Polijas tiesību aktiem laulība var būt tikai starp vīrieti un sievieti, iepriekš vēstīja tīmekļa medijs "Politico".

Strasbūrā bāzētā tiesa norādīja, ka Polija, kur lielāko daļu pēdējās desmitgades valdījusi populistiski nacionālistiskā partija "Likums un taisnīgums", nav izpildījusi savu pienākumu nodrošināt, ka pieteikuma iesniedzējiem būtu īpašs tiesiskais regulējums, kas paredz viņu viendzimuma savienības atzīšanu un aizsardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti