Putina neparastā vizīte Mariupolē uzjundījusi runas par dubultnieku izmantošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina negaidītā un viņam neraksturīgā vizīte okupētajās Ukrainas teritorijās kārtējo reizi devusi iemeslu runām, ka Kremļa saimnieks izmanto dubultniekus, kas viņa vietā veic apgrūtinošus vai bīstamus pienākumus.

Sociālo tīklu lietotāji pēc Putina vizītes dedzīgi metās apspriest Putina (vai viņa dubultnieka) gaitu, žestus, ausu un zoda formu, lai rastu pierādījumus teorijai, ka Putina vietā Krimu un Mariupoli apmeklējis viņa dubultnieks.

Taču par šādu iespējamību runā ne tikai sazvērestības teoriju piekritēji, bet arī Ukrainas izlūkdienesta augstākā vadība, kas vairākkārt dalījusies ar secinājumiem, ka Putinam ir pat vairāki dubultnieki.

Putins nekad nav rādījies apdraudētā zonā

Aizdomas par nedēļas nogalē notikušo Putina viesošanos Krimā un Mariupolē pastiprināja tas, ka šāds brauciens ir viņam ļoti neraksturīgs. Atšķirībā no Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska, kurš daudzkārt ir bijis tiešā frontes tuvumā (Izjumā, Hersonā, Bahmutā u.c.), Putins līdz šim neuzdrošinājās rādīties pat tuvumā karadarbības zonai.

Dažkārt viņš uzdrošinājies apmeklēt salīdzinoši drošo Krimu, kas jau deviņus gadus ir Krievijas spēku kontrolē, bet brauciens uz Mariupoli bijis Putinam ļoti netipisks.

Kremļa propagandas kanālu publicētajā video redzams, ka Putins pats sēdies pie automašīnas stūres un braukā pa naksnīgām Mariupoles ielām, kur šķietami brīvi pārvietojas arī citas automašīnas.

Krievijas galvaspilsētas Maskavas iedzīvotājiem ir labi zināms, ka pilsētas ielas var tikt slēgtas pat stundām ilgi, ja gaidāma Putina korteža tuvošanās, un valsts galva vienmēr pārvietojas bruņu limuzīnā.

"Kara noziedznieks Putins vai viens no viņa dubultniekiem naktī apmeklēja Mariupoli," pēc Putina vizītes pavēstīja Mariupoles mēra padomnieks Petro Andrjuščenko.

Norāda uz netiešiem pierādījumiem

Versiju par dubultnieku Ukrainas TV ēterā atbalstīja arī bijušais Ukrainas specdienestu darbinieks Ivans Stupaks. "Viņš ļoti aktīvi žestikulēja ar labo roku, lai gan parasti video redzams, ka Putins ar šo roku iekrampējies galdā."

Šaubas par to, vai Mariupoli tiešām apmeklējis īstais Putins, izteicis arī zviedru ekonomists Anderss Oslunds, kurš daudz pētījis Krievijas un Ukrainas politiku.

"Netiešo pierādījumu ir tik daudz, ka Rietumu medijiem nevajadzētu izmantot virsrakstu "Putins apmeklē okupēto Mariupoli". Tā vietā labāk rakstīt "Vai Putins uz Mariupoli nosūtījis savu dubultnieku?" ar paskaidrojumu, kādēļ tas diez vai bija pats Putins," spriež Oslunds.

"Putina "vizīte" Sevastopolē un Mariupolē nostiprina pierādījumus, ka Putins izmanto dubultnieku. Īstais Putins vairs nelido, neuzturas citu cilvēku tuvumā, neapmeklē bīstamas vietas un izskatās citādi."

Ukrainas izlūkdienesta vadītājs: zinām par vismaz trim dubultniekiem

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Militārās izlūkošanas dienesta vadītājs Kirilo Budanovs agrāk medijiem ir stāstījis, ka Putinam esot pat vairāki dubultnieki. Ukraiņu izlūkiem pat esot radušās šaubas, vai "īstais" Putins vispār vairs ir dzīvs.

Budanovs apgalvo, ka agrāk Putins izmantojis dubultnieku tikai īpašos gadījumos, bet pēdējā laikā tā esot ierasta prakse.

"Mēs zinām, ka parādās vismaz trīs cilvēki, bet nezinām, cik viņu ir vispār. Visiem ir veiktas plastiskās operācijas, lai viņi izskatītos līdzīgi," intervijā britu laikrakstam "The Daily Mail" stāstīja Budanovs.

"Viena no lietām, pēc kā viņus var atšķirt, ir augums. Tas redzams video un fotogrāfijās. Arī žesti, ķermeņa valoda un ausu ļipiņas, kas katram cilvēkam ir unikālas," skaidroja Ukrainas izlūkdienesta vadītājs.

Līdzīgus apgalvojumus intervijā britu presei izteicis arī Budanova vietnieks ģenerālmajors Vadims Skibickis.

Putins apgalvo, ka viņam nekad nav bijis dubultnieka

Ar pamācību, kā atšķirt "īsto" Putinu no dubultniekiem, nācis klajā bijušais Krievijas specdienestu virsnieks Igors Girkins (Strelkovs), kurš pēdējā laikā pesimistiski izteicies par Kremļa sāktā kara gaitu Ukrainā.

"Ziemassvētkos īstais Putins vienatnē apmeklēja Kremļa baznīcu. Garīdznieki baidījās viņam tuvoties; tur droši vien sēdēja snaiperis, kurš brīdināja, ka nošaus ikvienu, kas pietuvosies Putinam tuvāk par 20 metriem," prātoja Girkins.

Putins vienatnē apmeklē pareizticīgo Ziemassvētku dievkalpojumu baznīcā, 2023. gada janvāris
Putins vienatnē apmeklē pareizticīgo Ziemassvētku dievkalpojumu baznīcā, 2023. gada janvāris

"Lūk, tas bija īstais Putins, kurš, pieņemot ministrus, sēž pie gara galda un binoklī mēģina viņus saskatīt. Bet tas, kurš izdala ordeņus, ar visiem apskaujas, tādi ir vairāki... Ja es redzu, ka Putins ir pūlī, uzreiz skaidrs, ka tas ir dubultnieks."

Pirms trim gadiem jautājums par dubultniekiem tika uzdots arī pašam Putinam, kurš toreiz sniedza interviju Krievijas propagandas aģentūrai "TASS" par godu savas valdīšanas 20 gadu jubilejai.

Intervijas autors nolasīja vairākas tēmas, ko cilvēki par Putinu visvairāk meklē internetā. Viena no tām bija arī "pierādījumi par Putina dubultnieku".

"Vai jūs esat īsts?" vaicāja intervijas vadītājs. "Jā," atbildēja Putins, kurš noliedza, ka viņam jelkad bijis dubultnieks.

"Es atteicos no dubultniekiem. Tas bija smagākajā laikā, kad notika cīņa pret terorismu," apgalvo Kremļa saimnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti