Poļu šoferi pie robežas no kravas automašīnām atkal izgāž ukraiņu graudus

Kravas automašīnu vadītāji un lauksaimnieki jau nedēļām ilgi mēģina bloķēt Ukrainas kravas automašīnu iebraukšanu valstī, protestējot pret, viņuprāt, negodīgo konkurenci. Otrdien, 20. februārī, poļu šoferi kārtējo reizi uz robežas no ukraiņu kravas mašīnām izgāzuši graudus, padarot situāciju vēl nokaitētāku.

Otrdien poļu lauksaimnieki uzsāka jaunu protestu vilni, īstenojot blokādi uz aptuveni 100 ceļiem. Tikmēr vienā no robežpunktiem poļi no divām ukraiņu kravas mašīnām izgāza uz brauktuves graudus.

Kijiva jau nosodījusi šādu protesta formu. Ukrainas lauksaimniecības ministrs Mikola Solskis uzsvēris, ka Ukrainas tirdzniecības traucēšana ar citām pasaules valstīm ir nepieņemama un ir pretrunā Ukrainas un Polijas kopējiem mērķiem. Savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izteicies, ka robežas blokāde demonstrē solidaritātes eroziju.

Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs vēl nesen uzsvēra, ka protesti tiešā veidā apdraud Ukrainas drošību.

KONTEKSTS: 

Protesti pie abu valstu robežas nenotiek pirmoreiz. Pērnā gada nogalē Polijas autopārvadātāji bloķēja robežu, radot milzīgus zaudējumus Ukrainas pārvadātājiem un zemniekiem, tagad to dara lauksaimnieki.

Šī mēneša pirmajā pusē Polijas lauksaimnieki protestu laikā bija uz autoceļa izgāzuši no Ukrainas ievestos graudus, kas bija ceļā uz Eiropas Savienības valstīm. Incidents noticis vairākas dienas pēc tam, kad poļu kravas auto šoferi bija izbeiguši divus mēnešus ilgo robežas blokādi.

Notikušais Ukrainā tiek vērtēts ļoti negatīvi – jo īpaši, ņemot vērā esošos apstākļos, kuros ukraiņu zemnieki zem lodēm un raķetēm faktiski turpina apsēt laukus un novākt ražu, kura tagad vienkārši izgāzta ceļmalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti