Rīta Panorāma

Mācītājs Pēteris Sproģis dalās pārdomās par Lieldienu laiku

Rīta Panorāma

Aukstums traucē Klusās nedēļas procesiju norisi Spānijā

Polija un Ukraina tuvu "graudu strīda" atrisināšanai

Polija un Ukraina tuvu «graudu strīda» atrisināšanai

Varšava un Kijiva tuvākajā laikā varētu atrisināt strīdu par Ukrainas lauksaimniecības produktu eksportu uz Poliju. Vienlaikus Briselē saskaņota jauna vienošanās par tirdzniecību starp Ukrainu un Eiropas Savienību (ES).

Polijas lauksaimnieki kopš pagājušā mēneša bloķē robežšķērsošanas punktus ar Ukrainu, protestējot pret, viņuprāt, negodīgu konkurenci, ko rada ievestās ukraiņu preces. Arī vakar šī iemesla dēļ nedarbojās trīs robežpunkti, taču kopumā akcijas vēriens ir samazinājies.

Tikmēr Polijas lauksaimniecības ministrs Česlavs Sekerskis informēja, ka notikusi pozīciju tuvināšanās, bet, protams, katrs vairāk cīnās par sevi.

Ceturtdien, 28. martā, Varšavā plānotas divpusējās valdības sarunas, kurās īpašu uzmanību paredzēts veltīt lauksaimniecībai, tirdzniecībai un ekonomikai, kā arī militārajam atbalstam Ukrainai.

Optimistiskāks bija Polijas valdošās koalīcijas parlamenta deputāts Kšištofs Pašiks, kurš informēja, ka abas valstis ir uz šo jautājumu atrisināšanas sliekšņa.

Vienlaikus Briselē savienības dalībvalstis panākušas vienošanos par beznodokļu tirdzniecības līguma ar Ukrainu grozīšanu un importa ierobežojumu pastiprināšanu, kas regulēs arī lauksaimniecības produktu ievešanu. Tomēr dokuments vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti