Navaļnija māte prasa Putinam atdot dēla mirstīgās atliekas

Ieslodzījumā mirušā Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija māte ar video starpniecību vērsusies pie Krievijas diktatora Vladimira Putina, pieprasot, lai viņai atdotu dēla mirstīgās atliekas. Ludmilas Navaļnajas video uzruna uzfilmēta pie labošanas darbu kolonijas "Polārais vilks", kur pagājušajā nedēļā mira Aleksejs Navaļnijs.

"Aiz manas muguras atrodas kolonija IK-3 "Polārais vilks", kur 16. februārī bojā gājis mans dēls Aleksejs Navaļnijs. Piekto dienu man neļauj viņu redzēt, man neatdod viņa ķermeni, man pat nesaka, kur viņš atrodas," sacīja Ludmila Navaļnaja.

"Es vēršos pie jums, Vladimir Putin. Šī jautājuma atrisinājums atkarīgs vienīgi no jums. Ļaujiet man beidzot redzēt manu dēlu. Es pieprasu nekavējoties atdot Alekseja līķi, lai es varētu viņu cilvēcīgi apglabāt," sacīja opozicionāra māte.

Iepriekš Krievijas Izmeklēšanas komitejas pārstāvji informēja advokātus un Alekseja Navaļnija māti, ka kolonijā mirušā Alekseja Navaļnija līķis nosūtīts uz ķīmisko ekspertīzi un pārbaudes ilgšot 14 dienas. Par to paziņojusi Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

Alekseja atraitne Jūlija iepriekš arī apgalvoja, ka viņas vīra līķis tiks glabāts, līdz pazudīs nervus paralizējošās vielas "Novičok" pēdas. Ar šo vielu opozicionārs jau tika saindēts 2020. gadā, taču veiksmīgi atveseļojās slimnīcā Vācijā.

Sabiedrībā neizpratni raisījis arī Krievijas vadoņa Vladimira Putina lēmums vien dažas dienas pēc Navaļnija nāves piešķirt iekšlietu dienesta ģenerālmajora pakāpi Federālā sodu izciešanas dienesta (FSIN) direktora vietniekam Valērijam Bojariņevam.

Rīkojums parakstīts trīs dienas pēc opozicionāra nāves, un līdzās Bojariņevam paaugstinājumus saņēmuši vēl trīs FSIN darbinieki.

Tikmēr miljardierim Īlonam Maskam piederošā platforma "X" otrdien īslaicīgi apturējusi Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atraitnes Jūlijas Navaļnajas konta darbību.

Jūlija Navaļnaja kontu sociālajā tīklā izveidoja 19. februārī.

Iepriekš sociālā tīkla lietotāji konstatēja, ka Navaļnajas kontam tiek veikta slēptā bloķēšana. Šo ierobežojumu dēļ Navaļnajas ierakstus varēja apskatīt, izmantojot tiešās saites, bet viņas ziņojumi netika rādīti komentāros vai citātos.

Otrdien uz īsu laiku konts tika slēgts, taču drīz vien atkal bija pieejams "X" lietotājiem.

Navaļnaja 19. februārī publiskoja videovēstījumu, kurā paziņoja, ka turpinās mirušā vīra darbu.

Viņa uzsvēra, ka Navaļniju noslepkavojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, un apgalvoja, ka zina, kāpēc tieši tas tika izdarīts.

Viņa sacīja, ka drīzumā par to pastāstīs politiķa līdzgaitnieki, kā arī nosauks to cilvēku vārdus, kuri īstenoja šo noziegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti