Slovākijas prezidente neatbalsta klimata pārmaiņu skeptiķa iecelšanu vides ministra amatā

Slovākijas prezidente Zuzana Čaputova atlikusi jaunās valdības locekļu zvērestu pieņemšanu, jo nevar akceptēt klimata pārmaiņu skeptiķa iecelšanu vides ministra amatā.

Čaputova paziņoja, ka Rudolfs Huljaks, kuru izvirzījusi galēji labējā un prokrieviskā Slovāku Nacionālā partija (SNS), nevar nodrošināt pienācīgu ministrijas darbību, jo viņš iebilst pret valdības ilgtermiņa vides politiku un Slovākijas starptautiskajām saistībām.

"Kandidāts, kurš nav atzinis zinātnisko vienprātību par klimata pārmaiņām un apgalvo, ka reāla klimata krīze nepastāv, nevar vadīt un pārstāvēt ministriju, kuras galvenais uzdevums ir aizsargāt dabu, ainavu un Zemes klimata sistēmu," paziņoja Čaputova.

Prezidente piebilda, ka vēl viens neapstiprināšanas iemesls ir Huljaka atbalsts vardarbībai pret vides aizstāvjiem.

Huljaks, kurš līdz šim bijis Očovas pilsētas mērs, asi kritizējis arī LGBT+ kopienu un Eiropas Savienību, kā arī paudis prokrieviskus uzskatus. Taču SNS ceturtdien paziņoja, ka nav gatava pieņemt prezidentes lūgumu izvirzīt citu kandidātu vides ministra amatam.

Huljaks ir vispretrunīgākais no ministru kandidātiem, kurus apstiprināšanai prezidentei iesniedzis Roberts Fico, kura vadītā kreisi populistiskā partija "Smer" 30. septembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās ieguva visvairāk vietu parlamentā, nodrošinot viņam atgriešanos premjera postenī.

"Smer", kas vēlēšanās izcīnīja 22,9% balsu un attiecīgi 42 no 150 vietām parlamentā, ir izveidojusi koalīciju ar partiju "Hlas" ("Balss"), kas izcīnīja 27 deputātu vietas, un SNS, kas ieguva desmit mandātus.

Partijas vienojās, ka "Smer" tiks premjerministra amats un sešu ministru posteņi, "Hlas" tiks parlamenta spīkera amats un septiņu ministru portfeļi, bet SNS iegūs trīs ministru krēslus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti