Vāciju un Austriju skar jauni plūdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijas austrumus un dienvidus, kā arī Austriju piemeklējuši jauni plūdi. Šoreiz cietis Bavārijas reģions, kā arī Zalcburgas apkaime Austrijā. Brīdinājums par iespējamiem plūdiem ir izsludināts arī citviet Austrijā, kā arī Šveicē. Plūdi joprojām ir iespējami arī Nīderlandes dienvidos. Vācijas kanclere Angela Merkele sacījusi, ka milzīgos postījumus ir grūti aprakstīt ar vārdiem.

Vācijā un Austrijā ir jauni plūdi
00:00 / 03:12
Lejuplādēt

Jaunas spēcīgas lietusgāzes svētdien piemeklēja Bavārijas reģionu Vācijā, kā arī Zalcburgas apkaimi Austrijā.

Bavārijas amatpersonas sacīja, ka situācija krasi pasliktinājās sestdienas naktī, līdz ar ko glābšanas dienestiem bija maz laika, lai kaut ko izdarītu.

Ceļi pārvērtās par upēm un straume aiznesa vairākas automašīnas. Vismaz viens cilvēks ir gājis bojā. Simtiem glābēju turpina meklēt izdzīvojušos.

Kopumā plūdos bojāgājušo skaits Vācijā ir sasniedzis jau 157 cilvēkus. Tas padara šo par nāvējošāko dabas stihiju Vācijā gandrīz 60 gadu laikā. Amatpersonas brīdinājušas, ka bojāgājušo skaits vēl varētu pieaugt. Savukārt Beļģijā plūdi ir nogalinājuši 31 cilvēku.

Vācu valodā trūkst vārdu, lai aprakstītu postu

Vācijas kanclere Angela Merkele svētdien apmeklēja plūdu izpostītās vietas, kas pārsvarā atrodas netālu no robežas ar Beļģiju un Nīderlandi. Tiekoties ar iedzīvotājiem, Merkele sacīja, ka vācu valodā gandrīz nav vārdu, kas varētu aprakstīt milzīgos postījumus.

"Ierados šeit kopā ar Reinzemes–Pfalcas premjerministri, lai apjaustu patieso situāciju, kas, man jāsaka, ir sirreāla, spokaina, vienkārši šausminoša. Vācu valodā nav piemērotu vārdu, lai aprakstītu notikušo katastrofu. Vienlaikus mani priecē cilvēku solidaritāte un spēja palīdzēt līdzcilvēkiem," sacīja Merkele.

Kanclere arī norādīja, ka vajadzīga politika, kas vairāk ņemtu vērā dabu un klimatu, nekā tas darīts līdz šim. Tāpat viņa aicināja iedzīvotājus ziedot naudu cietušajām kopienām.

Vācijas valdība plāno novirzīt 300 miljonus eiro tūlītējai palīdzībai cietušajiem. Tiek pieļauts, ka uzņēmumi varētu saņemt vienreizējo maksājumu 10 000 eiro apmērā. Vēl vairākus miljardus eiro novirzīs ēku, ceļu un tiltu atjaunošanai, paziņoja finanšu ministrs Olafs Šolcs.

Plūdos cietušās pilsētas ir apmeklējis arī Beļģijas premjers Aleksandrs De Kro kopā ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu. Viņi pateicās glābējiem par lielo darbu, ko tie turpina ieguldīt, lai palīdzētu cietušajiem. Pie iedzīvotājiem gumijas zābakos devās arī beļģu karalis Filips un karaliene Matilde.

Karaliene Matilde un karalis Filips (otrais no labās) apmeklē plūdu skartās vietas Beļģijā 16. jūlij...
Karaliene Matilde un karalis Filips (otrais no labās) apmeklē plūdu skartās vietas Beļģijā 16. jūlijā.

Šobrīd ūdens līmenis ir krities, iedzīvotāji un glābšanas dienesti sāk apzināt notikušā sekas. Vairāku pašvaldību vadītāji Beļģijā norādīja, ka viņiem būs nepieciešami gadi, lai salabotu radītos postījumus. Ūdens stihija ir uzlauzusi ceļus, aiznesusi ietves un izgāzusi kokus ar visām saknēm.

Vissmagāk cietušajās pilsētās iedzīvotāji vēl nevar atgriezties savās mājās. Varasiestādes vispirms vēlas pārliecināties, ka ēkas ir pietiekami stabilas, lai tajās varētu dzīvot. Tomēr cilvēkiem tiek ļauts apskatīt savus īpašumus, lai novērtētu postījumu mērogu.

Vairākās vietās Beļģijas franciski runājošajā Valonijas reģionā ir nopietni bojāts dzelzceļš. Ir ietekmētas arī dažādas sakaru līnijas. Tādēļ vairāki mobilo tīklu operatori piedāvā plūdos cietušajiem neierobežotu pieeju mobilajam internetam, kamēr salabos viņu mājas pieslēgums.

Gan Vācijā, gan Beļģijā ir vērojama arī liela iedzīvotāju atsaucība. Daudzi ziedo drēbes un dažādas pirmās nepieciešamības preces. Ir atvērti arī ziedojumu konti.

Varasiestādes sola nosegt iedzīvotājiem tos izdevumus, ko neapmaksās apdrošināšanas kompānijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti