Rīta Panorāma

Pagarināta vienošanās par Ukrainas graudu eksportu

Rīta Panorāma

Atvaira Krievijas uzbrukumus Ukrainas galvaspilsētai Kijivai

Hirosimas koi karpu audzētāji gatavojas G7 līderu samitam

Arī Hirosimas koi karpu audzētāji gatavojas G7 līderu samitam

Septiņu industriāli attīstītāko jeb tā dēvēto G-7 valstu līderu samita priekšvakarā liela uzmanība tiek pievērsta norises vietai – Hirosimai. Viens no šīs Japānas pilsētas un tās apkaimes neformālajiem simboliem ir miermīlīgās un krāsainās koi karpas.

"Tās reti cīnās savā starpā un ir ļoti miermīlīgas. Kad dīķī tiek ielaista jauna karpa, tās labi sadzīvo un, šķiet, ka gūst no tā prieku. Tām ir sava veida mierīgs spēks un to klātbūtne ir nomierinoša," stāstīja koi karpu audzētājs Džodži Konši.

Kodoluzbrukumā 2. pasaules kara laikā cietusī Hirosima pozicionējas kā miera pilsēta, un krāsainās zivis ļoti skaidri simbolizē šo mūsdienās tik aktuālo vērtību. Nav lieki atgādināt, ka viena no nedēļas nogalē paredzētā samita centrālajām tēmām būs Krievijas iebrukums Ukrainā un masu iznīcināšanas ieroču problēma.

Koi karpas oficiāli nav atzītas par pilsētas talismanu, taču to nosaukumu izmanto gan vietējā sporta komanda, gan senā pils. Svarīgs ir arī ekonomiskais aspekts, un šo zivju eksports reģionā ienes gandrīz 15 miljonus eiro. Tās dzīvo līdz 40 gadiem un kļuvušas par daudzu pasaules ūdenstilpju "dārgakmeņiem".

Saskaņā ar "fen šui", koi karpas nes veiksmi, un audzētāji cer, ka to šajā sarežģītajā laikā atcerēsies arī ārvalstu pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti