Polijas parlamenta vēlēšanu oficiālie rezultāti: opozīcija izcīna vairākumu

Polijā svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās opozīcija izcīnījusi vairākumu, liecina otrdien paziņotie oficiālie vēlēšanu rezultāti. Noskaidrots, ka šogad arī bijusi rekordliela vēlētāju aktivitāte – pie vēlēšanu urnām devušies 75% balsstiesīgo valsts iedzīvotāju.

Saskaņā ar Nacionālās vēlēšanu komisijas sniegtajiem datiem par "Likums un taisnīgums" nobalsoja 35,3% balsstiesīgo pilsoņu, kas tai dos 194 krēslus Sejmā. Bet tās iespējamais koalīcijas partneris – galēji labējā partija "Konfederācija" saņēmusi tikai 7% balsu.

Bet trīs opozīcijas partijas, kas solīja "atjaunot demokrātiju" Polijā, nedēļas nogalē notikušajās parlamenta vēlēšanās kopā ieguvušas 53,7% balsu.

Šāds rezultāts tām dod iespēju pārņemt varu valdībā, liecina otrdien paziņotie oficiālie balsu skaitīšanas rezultāti.

Donalda Tuska vadītā "Pilsoniskā koalīcija" (KO) ieguvusi 30,7% balsu, apvienība "Trešais ceļš" (TD) – 14,4%, bet kreisi centriskā partija "Jaunie kreisie" – 8,6% balsu.

Lielākā opozīcijas partija "Pilsoniskā koalīcija" ieguva  157 deputātu mandātus.

"Pilsoniskajai koalīcijai" kopā ar trešo vietu ieguvušo partiju "Trešais ceļš"  un ceturtajā vietā palikušo Kreiso partiju būs 248 deputāti jeb absolūtais vairākums 460 deputātu lielajā parlamenta apakšpalātā.

Trīs opozīcijas saraksti ieguvuši arī 66 no 100 vietām parlamenta augšpalātā Senātā, kuram gan ir daudz mazāka ietekme nekā apakšpalātai Sejmam.

 Šogad balsot devās rekordliels cilvēku skaits – 75% balsstiesīgo, kas Polijā ir jauns vēlētāju aktivitātes rekords kopš komunistiskā režīma sabrukuma 1989. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti