Navaļnija preses sekretāre apstiprina Krievijas opozīcijas līdera nāvi

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša sestdien, 17. februārī, apstiprinājusi viņa nāvi, ziņo Krievijas neatkarīgais medijs "Meduza".

ĪSUMĀ:

  • Navaļnija preses sekretāre apstiprinājusi Krievijas opozīcijas līdera nāvi.
  • Navaļnija mātei izsniegts paziņojums, ka viņas dēls miris 16. februārī pulksten 14.17.
  • Nav skaidrības, kur atrodas Navaļnija ķermenis.
  • Ģimene pieprasa to atdot.
  • Jarmiša: Advokātiem paziņots, ka Navaļnija nāve nav iestājusies noziedzīgu nodarījumu dēļ.

"Aleksejs Navaļnijs tika nogalināts. Viņa nāve iestājās 16. februārī pulksten 14.17 pēc vietējā laika, kā teikts Alekseja mātei izsniegtajā oficiālajā paziņojumā," atklājusi Jarmiša. 

Kolonijas darbinieks paziņojis, ka Navaļnija līķis atrodas pie izmeklētājiem Krievijas pilsētā Salehardā,

tomēr laikā, kad morgā ieradusies Navaļnija māte, tas bijis slēgts un morga darbinieki paziņojuši, ka Navaļnija līķa morgā nav, norādījusi Jarmiša.

"Advokāts un Alekseja māte ieradās Salehardas morgā. Tas ir slēgts, neskatoties uz kolonijas apliecinājumu, ka tas darbojas un Navaļnija ķermenis ir tur. Advokāts zvanīja uz tālruņa numuru, kas norādīts uz morga durvīm. Viņam pateica, ka viņš ir jau septītais, kurš šodien zvanījis. Viņu morgā nav Alekseja līķa," atklāja Jarmiša.

Savukārt cits Navaļnija advokāts Salehardas Izmeklēšanas komitejā esot informēts, ka Navaļnija nāves iemesls nav noskaidrots un tiks veikta atkārtota histoloģiskā izmeklēšana. "Rezultāti, domājams, būs nākamnedēļ. Ir acīmredzams, ka viņi melo un dara visu, lai neatdotu ķermeni," raksta Jarmiša.

Neilgi pēc tam Jarmiša atklājusi, ka advokāti informēti, ka izmeklēšana ir noslēgusies un nekāds noziedzīgs nodarījums Navaļnija nāves sakarā nav konstatēts: "Viņi nepārtraukti melo, dzenājot mūs pa riņķi un maskējot savas pēdas."

"Mēs pieprasām, lai Alekseja Navaļnija līķis nekavējoties tiktu nodots viņa ģimenei," norāda Jarmiša.

"Pirms trīsarpus gadiem Putins mēģināja nogalināt Alekseju. Vakar viņš viņu nogalināja. Visa pasaule zina, ka Krievijas prezidents personīgi devis šādu pavēli, tāpat kā zina, ka Aleksejs nekad nav no viņa baidījies, nekad nav klusējis un nekad nav bijis pasīvs. Mēs nedrīkstam padoties, uz to mūs aicināja Aleksejs," sacīja Jarmiša.

"Meduza" ziņo, ka 17. februāra rītā Navaļnija advokāts un māte Ludmila Navaļnija apmeklēja koloniju Jamalas Ņencu autonomajā apvidū, kur tika turēts Navaļnijs.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde piektdien, 16. februārī, paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša sestdien, 17. februārī, apstiprināja viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Uzrunājot sanākušos Minhenes drošības konferencē, Navaļnija sieva Jūlija paziņoja, ka Krievijas vadonis Vladimirs Putins un viņa līdzgaitnieki nepaliks nesodīti, ja izrādīsies, ka Krievijas amatpersonas nav melojušas par ieslodzītā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāvi.

Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis aicinājis Krievijas iedzīvotājus doties uz 17. martā paredzētajām prezidenta vēlēšanām un ierakstīt Navaļniju vēlēšanu biļetenā.

Piektdien, 16. februārī, dažādās pilsētās, tostarp arī Rīgā, notika Navaļnija piemiņas pasākumi. Zināms, ka piemiņas pasākumos Krievijā aizturēti vairāk nekā 100 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti