Jemenas hutiešu nemiernieki draud uzbrukt Izraēlas kuģiem Sarkanajā jūrā

Jemenas šiītu nemiernieki hutieši otrdien draudējuši uzbrukt Izraēlas kuģiem Sarkanajā jūrā un paziņoja, ka ir palaiduši vēl vienu raķeti uz Izraēlu, kas karo ar palestīniešu grupējumu "Hamās".

Irānas atbalstīto hutiešu līderis Abdelmaliks al Huti atzina, ka nemiernieki novēro Izraēlas kuģus Sarkanās jūras ūdeņos – pat kuģus bez Izraēlas karoga.

"Mūsu acis ir atvērtas pastāvīgai novērošanai un jebkāda Izraēlas kuģa meklēšanai," viņš sacīja runā, kuru pārraidīja hutiešu telekanāls "Al-Masirah".

"Ienaidnieks paļaujas uz kamuflāžu savā kustībā pa Sarkano jūru, sevišķi Babelmandeba šaurumā, neuzdrošinās pacelt Izraēlas karogu uz saviem kuģiem (..) un izslēdzis identifikācijas ierīces," sacīja al Huti.

"Mēs meklēsim un pārbaudīsim Izraēlai piederošos kuģus un nevilcināsimies tiem uzbrukt," piebilda hutiešu līderis. 

Hutieši, kas pasludinājuši sevi par daļu no "pretošanās ass", kuru sastāda ar Irānu saistīti grupējumi, kopš oktobra ir veikuši vairākus dronu un raķešu triecienus pret Izraēlu.

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji.

"Hamās" kaujinieki arī saņēma gūstā vairāk nekā 200 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī kara stāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki.

Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi. Kopš 21. oktobra Gazā caur Rafahas robežpunktu teritorijas dienvidos no Ēģiptes iebraukušas kravas automašīnas ar starptautisko humāno palīdzību, taču ar to nepietiek, lai palīdzētu visiem Gazas joslas civiliedzīvotājiem. Izraēla aizvien liegusi ievest Gazas joslā ūdens filtrēšanas iekārtas, kā arī degvielu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti