«Meta» sociālajos tīklos pastiprina satura kontroli «Hamas» un Izraēlas konflikta dēļ

ASV bāzētā tehnoloģiju kompānija "Meta" paziņojusi, ka tā liek lietā īpašus resursus, lai sociālajos medijos vērstos pret nelegālu un problemātisku saturu, kas saistīts ar palestīniešu teroristiskās grupējuma "Hamas" uzbrukumu Izraēlā un tā sekām.

«Meta» sociālajos tīklos pastiprina satura kontroli «Hamas» un Izraēlas konflikta dēļ
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

"Meta" izplatījusi šādu paziņojumu pēc tam, kad Eiropas regulatori "Facebook" un "Instagram" īpašniekam nosūtīja brīdinājuma vēstuli par dezinformācijas izplatību un potenciāli nelikumīga satura ievietošanu šajās platformās. Šāda vēstule iepriekš tika nosūtīta arī "TikTok" un vietnei "X" (agrāk – "Twitter"). 

Kompānija "Meta" paziņoja, ka ir pastiprinājusi savas satura regulēšanas komandas un izveidojusi "īpašo operāciju centru", kas strādā visu diennakti, lai uzraudzītu problemātiskas ziņas ebreju un arābu valodā un veiktu pasākumus saistībā ar tām.

Trīs dienu laikā pēc "Hamas" uzbrukuma Izraēlai "Meta" izņēmusi vai atzīmējusi kā satraucošu vairāk nekā 795 000 satura vienību. "Meta" uzsvērusi, ka grupējums "Hamas" ir aizliegts tās platformās, tādēļ aktīvi tiekot dzēsti ieraksti, kuros ir pausts atbalsts šim grupējumam.

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamas" kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. "Hamas" un to sabiedrotie arī sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis. Atbildot "Hamas" , Izraēla uzsāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamas" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Izraēla īsteno Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi.

Izraēla, gatavojoties iespējamam sauszemes iebrukumam, pavēlējusi diennakts laikā evakuēt Gazas joslas ziemeļdaļu, kurā mīt 1,1 miljons cilvēku. ANO ģenerālsekretāra pārstāvis norādīja, ka tik milzīga iedzīvotāju evakuācija īsā laikā bez "postošām humānām sekām" nav iespējama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti