Pieaug trešo valstu pilsoņu nelikumīgi centieni iekļūt Somijā no Krievijas

Somijas robežsardze paziņojusi, ka pēdējo mēnešu laikā arvien vairāk cilvēku ir mēģinājuši iebraukt Somijā no Krievijas bez nepieciešamajiem ieceļošanas dokumentiem. Kopš augusta ir reģistrēts vismaz 91 gadījums, kad trešo valstu pilsoņi tranzītā caur Krieviju mēģinājuši nokļūt Somijā, lai tur lūgtu patvērumu.

Agrāk Krievijas robežsargi trešo valstu pilsoņiem, kuriem nebija vīzu, neatļāva doties uz Somiju, taču tagad viņi to atļauj. Somijas robežsardze uzskata, ka tas signalizē par Krievijas kolēģu attieksmes maiņu. Pagaidām situācija uz robežas gan saglabājas mierīga.

Somijas iekšlietu ministre Mari Rantanena paziņojusi, ka atbildīgās iestādes gatavojas drošības situācijas izmaiņām uz robežas ar Krieviju, ko ik dienu abos virzienos šķērsos aptuveni 3000 cilvēku.

Helsinkos bāzētā Eiropas Izcilības centra cīņai pret hibrīddraudiem eksperts Juka Savolainens uzskata, ka Krievija ar savu rīcību ir nosūtījusi viennozīmīgu vēstījumu Somijai, ka tā jebkurā brīdī var pastiprināt migrantu plūsmu. Savolainens piebilda, ka Somija ir atkarīga no Krievijas labās gribas, jo starptautiskās tiesības neprasa, lai Krievija nepieļautu migrantu tranzītu caur savu teritoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti