Rīta Panorāma

Islandē gatavojas vulkāna izvirdumam

Rīta Panorāma

Steidz manīt vasaras riepas pret ziemas

Nīderlandē vērienīga akcija pret klimata izmaiņām

Nīderlandē vērienīga akcija pret klimata izmaiņām

Nīderlandes pilsētā Amsterdamā notikusi vērienīga pret klimata izmaiņām vērsta demonstrācija. Pasākumā piedalījās arī neviennozīmīgi vērtētā aktīviste Grēta Tūnberga. 

Gājienu organizēja deviņas organizācijas, kas apvienojušās ar nosaukumu "Klimata krīzes koalīcija", un tām izdevās sapulcēt apmēram 70 tūkstošus cilvēku. Tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā iepriekšējā līdzīgā lielā demonstrācijā pirms diviem gadiem.

Pasākumam bija dots nosaukums "Maršs par klimatu un tiesiskumu", un tajā tika aktualizētas arī sociālās un citas savstarpēji saistītas problēmas, tai skaitā nabadzība un mājokļu pieejamība.

Neizpalika arī atsauces uz starptautiskām problēmām, un gājienu neilgu laiku aizkavēja neliela aktīvistu grupa, kas vicināja Palestīnas karogus un skandēja palestīniešus atbalstošus saukļus.

Savukārt Tūnbergas runu mēģināja pārtraukt kāds vīrietis pēc tam, kad viņa uz skatuves uzaicināja palestīnieti un afgāņu sievieti. "Es esmu šeit ieradies klimata demonstrācijas, nevis politiska viedokļa dēļ," atņemtajā mikrofonā izsaucās nemiera cēlājs. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti