ASV: Peldošā piestātne humānās palīdzības saņemšanai Gazas joslā tiks uzbūvēta divos mēnešos

Tuvāko divu mēnešu laikā plānots pabeigt peldošo piestātni, kas tiks izmantota humānās palīdzības piegādāšanai Gazas joslai, paziņojis Pentagona preses sekretārs ģenerālmajors Pets Raiders.

Kur tieši šī platforma atradīsies, viņš neatklāja. Platformu paredzēts atvērt 60 dienu laikā, un tā tiks izmantota, lai piegādātu Gazas joslai divus miljonus maltīšu dienā, norādīja Raiders. Pašlaik Gazas joslā nav nevienas ostas, kas varētu apkalpot šāda apjoma palīdzību.

ASV plāno nosūtīt uz Tuvajiem Austrumiem vairākus kuģus, lai palīdzētu būvēt piestātni, atklāja Pentagons.

Otrdien no Virdžīnijas štata ASV arī izbrauca četri armijas kuģi ar vairākām tonnām aprīkojuma un tērauda piestātņu segmentiem, lai pie Gazas krastiem uzbūvētu peldošo piestātni pārtikas piegādēm.

Nedēļas nogalē ASV paziņoja, ka uz Vidusjūru tiks nosūtīts arī armijas atbalsta kuģis "Gen. Frank S. Benson", un, saskaņā ar jūras spēku pārstāvja sacīto, ASV gatavojas nosūtīt arī ASV jūras spēku kravas kuģi "Roy P. Benavidez", lai palīdzētu piestātnes būvniecībā.

Ceļā uz kara un bada plosīto Gazas joslu trešdien devies palīdzības kuģis ar 200 tonām pārtikas.

Šis ir izmēģinājuma projekts, kas pavērs tālākas iespējas atvērt jūras koridoru humānās palīdzības piegādēm palestīniešiem. 

Palīdzību piegādā spāņu kuģis "Open Arms", un uz tā ir 200 tonnas miltu, rīsu un olbaltumvielas saturošu produktu. Tas trešdien devās ceļā no Kipras ostas.

Šo palīdzības misiju lielākoties finansē Apvienotie Arābu Emirāti, bet organizē ASV bāzēta labdarības organizācija "World Central Kitchen" (WCK), vēstīja Katarā bāzētais medijs "Al Jazeera".

Kipras amatpersonas ir paziņojušas, ka 210 jūras jūdžu (390 km) brauciens pāri Vidusjūras austrumu daļai uz Gazu ar smago velkoņu palīdzību varētu ilgt līdz divām dienām.

Izraēlas armija paziņoja, ka otrdien sešas palīdzības kravas automašīnas šķērsoja Izraēlas teritoriju tieši Gazas ziemeļu daļā, īstenojot projektu, kura mērķis ir nodrošināt apgādes piegādi šajā teritorijā.

Saskaņā ar armijas sniegto informāciju otrdien sešas Pasaules pārtikas programmas (WFP) palīdzības kravas automašīnas "iebrauca Gazas joslas ziemeļu daļā caur 96. vārtiem drošības žogā".

Palīdzību Gazas joslas iedzīvotājiem sniegs arī Vācija. Tās aizsardzības ministrs pavēstījis par plāniem piegādāt humāno palīdzību no gaisa ar transporta lidmašīnu C-130, vēstīja ziņu aģentūra DPA.

Šādas piegādes kara plosītās teritorijas iedzīvotāji varētu saņemt jau šajā nedēļas nogalē.

Tikmēr Nīderlandes premjers Marks Rute trešdien apmeklēs Izraēlu un Ēģipti, lai apspriestu krīzi Tuvajos Austrumos.

Rute Jeruzalemē tiksies ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, bet pēc tam dosies uz Kairu, lai tiktos ar Ēģiptes prezidentu Abdelfatahu al Sisi.

Nīderlandes valdības preses dienests paziņoja, ka vizītes laikā tiks apspriesta "humanitārā situācija Gazā un tas, cik svarīgi ir nekavējoties apturēt kaujas un atbrīvot visus "Hamās" sagrābtos ķīlniekus".

Rute apspriedīs arī "nepieciešamību novērst eskalāciju reģionā un rast ilgstošu konflikta risinājumu".

KONTEKSTS:

 2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus, kā arī sauszemes operāciju pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā, kā arī pastiprināja militārās darbības Jordānas rietumkrastā.

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti