Rīta Panorāma

Zāļu pieejamība Latvijā X stundā: Ukrainas pieredze un Latvijas realitāte

Rīta Panorāma

Uz lielajiem ekrāniem iznāk filma par Bobu Mārliju

Atkārtotajās vēlēšanās Berlīnē Šolca koalīcijai nelieli zaudējumi

Atkārtotajās vēlēšanās Berlīnē kanclera Šolca koalīcijai nelieli zaudējumi

Atkārtotajās Vācijas parlamenta vēlēšanās daļā Berlīnes Vācijas kanclera Olafa Šolca vadītā koalīcija cietusi nelielus zaudējumus. Balsojumu sarīkoja, jo 2021. gada 26. septembrī daudzviet galvaspilsētā bija traucēta vēlēšanu norise.

Atkārtotā balsošana notika 455 no 2256 Berlīnes vēlēšanu apgabaliem, un Šolca pārstāvētie sociāldemokrāti pilsētā zaudēja tikai 1,2% balsu. Tomēr partija pilsētā saglabā līderpozīcijas ar vairāk nekā 22% vēlētāju atbalstu.

Apmēram 1% zaudēja arī valdošajā koalīcijā ietilpstošie zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija, taču tas neatstās iespaidu uz spēku samēru parlamentā.

Eksperti vienlaikus norāda, ka rezultāts atspoguļo nelielu neapmierinātības pieaugumu ar valdības darbu. Tikmēr kancleram Šolcam problēmas rada ne tikai vēlētāju noskaņojums, – Polijas jaunā valdība Donalda Tuska vadībā vēlas sākt sarunas ar Vāciju par Otrā pasaules kara reparāciju problēmu.

"Oficiālā un juridiskā ziņā reparāciju jautājums ir bijis slēgts daudzus gadus, taču jautājums par morālām, finansiālām un materiālām reparācijām nekad nav ticis izprasts," Tusks paziņoja pēc tikšanās Berlīnē ar Vācija kancleru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti