Sarkanais Krusts: Bez elektrības Gazas joslā slimnīcas draud pārvērsties morgos

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (SSKK) norādīja, ka bez elektrības slimnīcas Gazas joslā draud pārvērsties morgos. Trešdien beidzās degviela Gazas vienīgajai elektrostacijai un tuvāko stundu laikā, visticamāk, beigs darboties arī rezerves ģeneratori, norādīja komiteja.

Slimnīcas un medicīnas centri ir pārpildīti pēc tam, kad Izraēla pilnībā aplenca Gazas joslu un to intensīvi apšaudīja. 

Tāpat Izraēla ir draudējusi neatjaunot elektrības padevi un neielaist bloķētajā Gazas joslā pamata resursu piegādes un humāno palīdzību, kamēr "Hamas" teroristi neatbrīvos aptuveni 150 ķīlniekus, kurus viņi nolaupīja sestdien sarīkotās asinspirts laikā.

"Tā kā Gazā pazūd elektrība, arī slimnīcās zūd elektrība. Tiek apdraudēti jaundzimušie inkubatoros un vecāka gadagājuma pacienti, kuri ir atkarīgi no skābekļa padeves. Tiek pārtraukta nieru dialīze, un nav iespējams veikt rentgenoloģisko izmeklēšanu," sacīja Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (SSKK) reģiona direktors Fabricio Karboni.

"Bez elektrības slimnīcas draud pārvērsties par morgiem," teica Karboni, piebilstot, ka tur joprojām darbojas ģeneratori, taču degvielas pietiks tikai dažām turpmākajām stundām.

Pie slimnīcām Gazā veidojas garas rindas, kurās ievainotie cilvēki gaida uz neatliekamo palīdzību. Slimnīcās trūkst svarīgu medicīnisko ierīču, cilvēki tiek aicināti ziedot asinis.

Daļa cilvēku – tostarp arī bērni, ir smagi ievainoti un raud slimnīcas gultās, gaidot ārstēšanu.

Ārstiem tagad ir jāpieņem grūti lēmumi par to, kam veikt operāciju, jo degvielas krājumi ir kritiski izsīkuši. Ārsti apgalvo, ka daudzos gadījumos tiek veikta tikai dzīvību glābjoša ārstēšana.

Humānās palīdzības koridora trūkuma dēļ slimnīcām rodas nepieredzētas problēmas. 

Ēģipte apgalvoja, ka ir mēģinājusi organizēt palīdzības piegādi, taču to būtiski apgrūtina nemitīgie triecieni no Izraēlas puses. Šo uzlidojumu dēļ arī veseli cilvēki ir pārpludinājuši slimnīcas, jo uzskata tās par drošāko patvēruma vietu.

Pēc "Hamas" teroristu sarīkotā slaktiņa Izraēlas dienvidos bojā gājuši vismaz 1200 izraēliešu un kaujinieku gūstā nonākuši aptuveni 150 ķīlnieki, tostarp arī ārvalstu pilsoņi.

"Netiks ieslēgts neviens elektrības slēdzis, netiks atvērts neviens ūdens hidrants un neiebrauks neviena degvielas kravas automašīna, kamēr nolaupītie nebūs brīvi," iepriekš paziņoja Izraēlas enerģētikas ministrs Izraēls Kacs.

Saskaņā ar Palestīnas Veselības ministrijas datiem, kopš sestdienas, kad Izraēla sāka gaisa uzlidojumus, Gazā ir nogalināti vairāk nekā 1300 cilvēku, bet vēl 5339 ir ievainoti.

ANO Palestīniešu bēgļu aģentūra arī ziņoja, ka vairāk nekā 338 000 cilvēku ir pārvietoti un lielākā daļa no tiem raduši patvērumu slimnīcās un ANO skolās.

Tikmēr Jeruzalemē bāzētais izdevums "The Jerusalem Post" vēstīja, ka Izraēlas veselības ministrs Moše Arbels esot aizliedzis Izraēlas veselības aprūpes sistēmas darbiniekiem sniegt palīdzību sagūstītajiem "Hamas" teroristiem.

"Šajos grūtajos laikos veselības aprūpes sistēmai ir pilnībā jākoncentrējas uz noziedzīgo slaktiņu upuru, Izraēlas Aizsardzības spēku (IDF) karavīru ārstēšanu un gatavošanos nākamajam uzbrukumam," izdevums citēja ministra teikto.

Arbels pauda, ka teroristu ārstēšana iepriekš minētajiem mērķiem kaitē. Amatpersona arī norādīja, ka jautājumus, kas saistīti ar ievainotajiem teroristiem, būtu jārisina Valsts drošības dienestam vai militārajiem spēkiem. Veselības ministrija, ja nepieciešams, esot gatava šīm iestādēm palīdzēt.

KONTEKSTS:

Palestīniešu kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. "Hamas" un to sabiedrotie arī  sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis, un valsts gatavojas militārajai operācijai Gazas joslā, lai atriebtos par sestdien notikušo teroristiskā grupējuma "Hamas" asiņaino ofensīvu Izraēlas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti