Blinkens paziņo par Netanjahu atbalstu ASV plānam par pamieru Gazas joslā

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu atbalsta ASV ierosināto plānu pamieram Gazas joslā, otrdien paziņojis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

"Es vakar vakarā tikos ar premjerministru Netanjahu, un viņš vēlreiz apstiprināja savu atbalstu šim priekšlikumam," žurnālistiem Telavivā paziņoja Blinkens.

Atbildot uz jautājumu, vai Netanjahu saglabātu šādu nostāju gadījumā, ja palestīniešu teroristu grupējums "Hamās" piekristu šim plānam, Blinkens atbildēja apstiprinoši.

ASV prezidents Džo Baidens maija beigās ierosināja trīs posmu plānu, kas paredz pamieru Gazas joslā un Izraēlas ķīlnieku atbrīvošanu. Pēdējā posmā tiktu sākta Gazas joslas atjaunošana.

Blinkens arī tikās ar Izraēlas aizsardzības ministru Joavu Galantu un citiem augsta ranga Izraēlas valdības pārstāvjiem.

Saskaņā ar ASV sniegto informāciju, tikai "Hamās" vēl nav piekritis šim plānam. Tomēr arī Netanjahu valdība vēl nav paudusi skaidru un publisku piekrišanu.

ANO Drošības padome ir atbalstījusi šo plānu, pirmdien pieņemot attiecīgu rezolūciju.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas rietumkrastā, solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās".

Līdz šim Gazas joslā gājuši bojā vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti