Rīta Panorāma

Šonedēļ kronēs Latvijas čempiones volejbolā

Rīta Panorāma

Ženēvā iepazīstinās ar jaunākajiem Šveices pulksteņu modeļiem

Uzbrukumā nogalināti "Hamās" politiskā līdera radinieki

Izraēlas uzbrukumā nogalināti teroristu grupējuma «Hamās» politiskā līdera dēli

Izraēlas uzbrukumā Gazas joslā nogalināti teroristiskā grupējuma "Hamās" politiskā līdera Ismaila Hanijas trīs dēli un trīs mazbērni. Informāciju apstiprina gan avoti palestīniešu kaujinieku grupējumā, gan Izraēlas armija.

Ar "Hamās" saistītā palestīniešu ziņu aģentūra vēstīja, ka Hanijas radinieki uzbrukuma brīdī atradās automašīnā bēgļu nometnē Gazas joslas ziemeļos. Hanijas dēli ar automašīnu devušies uz ģimenes svinībām par godu musulmaņu svētā mēneša ramadāna noslēgumam. Izraēlas armija un izlūkdienests paziņoja, ka Hanijas dēli bija "Hamās" militārā spārna locekļi un bija tieši iesaistīti teroristiskās darbībās pret Izraēlu.

Sociālajos tīklos arī publiskots Hanijas teiktais, ka viņš ir pagodināts par trīs bērnu un dažu mazbērnu mocekļu nāvi un viņš pateicies Allāham par šo godu.

Pats Katarā dzīvojošais līderis vēlāk paziņoja, ka uzbrukums viņa ģimenei liecina par Izraēlas neveiksmi, un tas nemainīs grupējuma nostāju sarunās par pamieru. "Hamās" neatsaukšot savas prasības. "Hamās" vēlas, lai Izraēla pilnībā izvestu savus spēkus no Gazas, ļautu atgriezties mājās pārvietotajiem civiliedzīvotājiem, atļautu humānās palīdzības piegādes un veiktu ieslodzīto apmaiņu pret teroristu sagrābtajiem ķīlniekiem.

Savukārt Izraēlas Aizsardzības spēki informēja ka Gazas joslas centrālajā daļā mērķētā uzbrukumā likvidēti trīs "Hamās" militārā spārna kaujinieki, un tie esot bijuši Hanijas dēli. "Izraēlas Aizsardzības spēkiem ir zināms arī par apgalvojumiem, ka nodarīts kaitējums citiem Hanijas radiniekiem, tai skaitā vienam nepilngadīgajam, bet šī informācija nav pārbaudīta," norādīts paziņojumā.

ASV ir paziņojušas, ka tuvākajās dienās varētu notikt Irānas uzbrukumi Izraēlai, lai atriebtos par izraēliešu pagājušajā nedēļā veikto drona uzbrukumu Irānas diplomātiskajai pārstāvniecībai Sīrijas galvaspilsētā Damaskā. Triecienā nogalināja vairākas augsta ranga irāņu militārpersonas.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus, kā arī sauszemes operāciju pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā, kā arī pastiprināja militārās darbības Jordānas rietumkrastā.

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 33 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti