Pēc ECT lēmuma «klimata lietā» Šveices galēji labējā partija aicina valdību izstāties no Eiropas Padomes

Labējā populistiskā Šveices Tautas partija (SVP), kurai ir lielākā federālā parlamenta pārstāvniecība valstī, nākusi klajā ar aicinājumu valdībai izstāties no Eiropas Padomes (EP) pēc tam, kad Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) secinājusi, ka Šveice nav darījusi pietiekami daudz, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu.

Partijas pārstāvju ieskatā, ECT tiesneši ar savu lēmumu tā dēvētā "klimata lietā" "kļuvuši par aktīvistu marionetēm un ir pilnībā zaudējuši savu uzticamību". 

Labējās partijas paziņojumā ECT lēmums nodēvēts par "nekaunīgu iejaukšanos" Šveices politikā, kas "suverēnai valstij ir nepieņemami".

"Ņemot vērā šādus politiskus lēmumus, ko pieņēmusi tiesa, Šveices Tautas partija aicina Šveici izstāties no Eiropas Padomes un atsākt debates par nacionālās likumdošanas pārākumu pār šādiem politiskiem lēmumiem," teikts partijas paziņojumā.

Tāpat no partijas paziņojuma izriet, ka šāda soļa apstiprināšanai būtu nepieciešams Šveices Federālās padomes atbalsts.

Jau vēstīts, ka lēmums Šveices lietā ir pirmais šāds Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedums pret kādu valsti klimata pārmaiņu jautājumā. Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumi nav juridiski saistoši visām 46 Eiropas Padomes dalībvalstīm, taču tie rada juridisku precedentu, pēc kura tiks vērtētas turpmākās tiesas prāvas. 

Prasību pret valsti iesniedza asociācija "Seniori klimatam". Tiesa par labu šveiciešu senioru grupai lēma tāpēc, ka prasības iesniedzējas – sievietes, kuru vidējais vecums ir 74 gadi – norādīja, ka viņu tiesības tiek īpaši pārkāptas, jo viņas visvairāk cieš no ekstremāla karstuma, kas globālās sasilšanas dēļ kļūst biežāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti