Ministrs Sprūds: Latvijai jārēķinās ar dažādiem Izraēlas un Palestīnas konflikta attīstības variantiem

Latvijai ir jārēķinās ar dažādiem Izraēlas un Palestīnas konflikta attīstības variantiem, ko prognozēt ir grūti, sarunā ar Latvijas Radio norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie"). Saasinātā situācija Tuvajos Austrumos liek pastiprināti domāt arī par Latvijas institūciju un sabiedrības gatavību krīzes situācijām, pauda Sprūds.

Komentējot palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamas" uzbrukumu Izraēlai, Sprūds norādīja, ka ir saprotamas Izraēlas tiesības aizsargāt civiliedzīvotājus, darot visu, lai teroristiski un nežēlīgi brutāli uzbrukumi neatkārtotos.

"Bet tās mācību stundas mums ir tieši par gatavību krīzes situācijām, sabiedrības gatavību krīzes situācijām. Tas ir gan par konkrētu institūciju un, protams, aizsardzības jomas institūciju gatavību, gan arī citu institūciju un arī sabiedrības gatavību krīzes situācijām.

Tas kārtējo reizi ir apliecinājums tam, ka bieži šīs negaisa vētras var nākt salīdzinoši negaidīti," komentēja Sprūds.

Atbildot uz Latvijas Radio jautājumu, vai pastāv bažas, ka pie Latvijas robežas saasinātā konflikta dēļ varētu rasties vairāk palestīniešu, Sprūds norādīja, ka šāds scenārijs nav izslēgts. 

Intervija ar aizsardzības ministru Andri Sprūdu par karu Izraēlā
00:00 / 02:18
Lejuplādēt

"Ir jārēķinās ar dažādiem scenārijiem, arī ar nelabvēlīgiem scenārijiem, kur situācija pasliktinās, bet tam var nebūt arī tiešas sasaistes ar to, kas šobrīd notiek Tuvējos Austrumos," norādīja Sprūds, uzsverot, ka robežpārkāpēji, kuri novērojami uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, nāk no dažādām valstīm.

Sprūds apstiprināja, ka šobrīd Latvijā tiek attīstīta slāņveida pretgaisa aizsardzība: "Respektīvi, mums ir tuvās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas. [Tās ir] pietiekoši efektīvas, bet skaidrs, ka mums ir jābūt gataviem dažādiem potenciāli nelabvēlīgiem scenārijiem. Šobrīd tiek attīstītas vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas. Mēs esam procesā arī ar potenciāliem partneriem.

Šeit runa vispirms ir par vāciešiem – par to, ka mums varētu būt, iespējams, drīzumā parakstīts līgums par vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu ieviešanu Latvijā.

Līdz ar to tas stiprinātu šo slāņveida pretgaisa aizsardzības sistēmu un mūsu sabiedrības un valsts aizsardzību kopumā."

KONTEKSTS:

Palestīniešu kaujinieki 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas, izšaujot vairākus tūkstošus raķešu un iefiltrējoties vairākās vietās Izraēlā. Līdz šim brīdim kaujinieki izšāvuši jau vairāk nekā 3200 raķešu.  "Hamas" un to sabiedrotie arī  sagrābuši ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Iebrukums pārsteidza nesagatavotus Izraēlas izlūkdienestus un drošības spēkus. Izraēlā oficiāli ir izsludināts karastāvoklis, un valsts gatavojas militārajai operācijai Gazas joslā, lai atriebtos par sestdien notikušo teroristiskā grupējuma "Hamas" asiņaino ofensīvu Izraēlas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti