Fukusimā konstatēta radioaktīvā ūdens noplūde

Japānas kodolavārijas piemeklētajā Fukusimas 1. atomelektrostacijā (AES) konstatēta radioaktīvo ūdeņu noplūde, trešdien paziņoja tās operatorfirma "Tokyo Electric Power Co." (TEPCO). Kā norāda TEPCO, šobrīd nav zināms, vai piesārņotais ūdens būtu ieplūdis jūrā.

Saskaņā ar TEPCO sniegto informāciju, no iekārtas, kas izmantota cēzija un stroncija filtrēšanai, varētu būt noplūdušas aptuveni 5,5 tonnas radioaktīva ūdens. Tā kopējā radioaktivitāte sasniedz 22 miljardus bekerelu.

Lielākā daļa ūdens ar radiācijas piesārņojumu esot noplūdusi zemē.

Operatorfirma pasludināja noplūdes vietu un teritoriju tās apkārtnē par aizliegto zonu un drīzumā uzsāks piesārņotās augsnes savākšanas un utilizēšanas darbus.

KONTEKSTS:

2011. gada martā Japānas austrumu krastu satricināja 9 magnitūdas stipra zemestrīce, kurai sekoja cunami. Cunami vilnis appludināja Fukusimas AES reaktorus, izraisot radioaktīvo vielu noplūdi. Vairāk nekā 150 tūkstoši iedzīvotāju tika evakuēti no tuvākajiem apgabaliem, un daudzi mājās nav atgriezušies joprojām.

2018. gadā Japānas valdība apstiprināja, ka radiācijas ietekmē miris viens Fukušimas AES strādnieks. 

Fukušimas AES avārija ir otrā kodolkatastrofa pēc Čornobiļas AES katastrofas, kas pēc starptautiskās kodolnegadījumu skalas novērtēta ar 7. līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti