Izraēla plāno appludināt «Hamās» pazemes slēpņus Gazas joslā

Gazas joslā turpinās intensīva Izraēlas armijas bombardēšana un armijas spēki turpina virzību uz joslas dienvidiem. Savukārt jaunākā informācija liecina, ka Izraēla apsvērusi iespēju appludināt palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamās" tuneļus Gazas joslā, ziņoja ASV laikraksts "Wall Street Journal".

Atsaucoties uz ASV valdības amatpersonām, medijs pirmdien vēstīja, ka Izraēla ir sagatavojusi sūkņu sistēmu, kuru varētu izmantot tuneļu appludināšanai ar jūras ūdeni, bet vēl nav skaidrs, vai tā izmantos šo taktiku.

Izraēla vēl nav pieņēmusi lēmumu, laikrakstam norādīja amatpersonas.

Tās atklāja, ka Izraēlas armija novembra vidū uzstādīja sūkņus uz ziemeļiem no Šati bēgļu nometnes. Tur tika izvietoti vismaz pieci jaudīgi sūkņi, kas varētu sūknēt ūdeni no Vidusjūras un novadīt to tuneļos, appludinot tos pāris nedēļu laikā, ziņo laikraksts.

Izraēla ar šādu taktiku varētu iznīcināt tuneļus un izdzīt teroristus no pazemes slēptuvēm, taču tas apdraudētu Gazas joslas apgādi ar ūdeni, norāda "Wall Street Journal".

Tikmēr Izraēlas tanki, bruņutransportieri un buldozeri pirmdien manīti netālu no Gazas joslas  dienvidu pilsētas Hānjūnisas, kurā līdz šim patvērušies civiliedzīvotāji, bēgot no karadarbības teritorijas ziemeļos, vēstīja ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz aculiecinieku teikto.

Pēcāk to apstiprināja arī aģentūras žurnālists Rafahā – pilsētā netālu no Gazas robežas ar Ēģipti. Viņš ziņoja, ka pēc Izraēlas spēku uzbrukumiem virs Gazas dienvidiem pacēlušies dūmi.

Izraēlas armija pirmdien paziņoja, ka agresīvi uzbrūk "Hamās" un citām teroristu organizācijām Hānjūnisā.

Tikmēr "Hamās" saziņas vietnē "Telegram" apgalvoja, ka grupējuma kaujinieki uzbrukuši diviem izraēliešu personāla transportieriem un tankam netālu no šīs pilsētas.

Tāpat teroristi pavēstīja, ka otrdien raidījuši raķetes uz Beršebas pilsētu Izraēlas dienvidos. Arī Izraēlas militārie spēki paziņoja, ka tur atskanējušas brīdinājuma sirēnas.

Karš ir radījis bažas par plašāku reģionālu konfliktu, jo biežas apšaudes notiek arī starp Izraēlu un Irānas atbalstīto Libānas kaujinieku grupējumu "Hizbullāh".

Otrdien Izraēlas bruņotie spēki paziņoja, ka Izraēlas iznīcinātāji uzbrukuši "Hizbullāh" pozīcijām, tā atbildot uz pirmdien no Libānas uz Izraēlu izšautajām raķetēm.

Arī Izraēlas okupētajā Rietumkrastā pieaudzis vardarbības līmenis - saskaņā ar palestīniešu iestāžu datiem, kopš kara sākuma tur nogalināti vairāk nekā 250 palestīniešu.

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji. "Hamās" kaujinieki arī saņēma gūstā vairāk nekā 240 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki. Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi, kā arī ierobežojot humānās palīdzības piegādes.

Kopš oktobra sākuma Gazas joslā iekšēji pārvietoti vismaz 1,1 miljons cilvēku. Liela daļa devušies uz teritorijas dienvidiem, daudzi meklē patvērumu slimnīcās. Konflikta laikā nogalināti arī vismaz 100 ANO darbinieki, kā arī aptuveni 50 žurnālisti.

Izraēla apgalvo, ka cīņas Gazas joslā turpināsies, līdz teroristu grupējums "Hamās" tiks pilnībā iznīcināts, un vaino "Hamās" par slēpšanos aiz civiliedzīvotāju un civilās infrastruktūras vairoga. 

Tikmēr starptautiskā sabiedrība vairākkārt aicinājusi Izraēlu maksimāli izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un Gazas joslā ieviest humānās pauzes.

22. novembrī Izraēla un "Hamās" vienojās par uguns pārtraukšanu uz dažām dienām, to laikā veicot ķīlnieku un ieslodzīto apmaiņu. Vienošanās ietvaros tika atbrīvotas sievietes, bērni un jaunieši, kā arī gados vecāki cilvēki. "Hamās" atbrīvoja 110 sagūstītos cilvēkus, tostarp 80 izraēliešus, savukārt Izraēla no ieslodzījuma atbrīvoja 240 palestīniešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti