Rīta Panorāma

Grupai "Laika suns" jauna dziesma no maijā gaidāmā albuma

Rīta Panorāma

Gazā un Izraēlā turpina iet bojā cilvēki

Polijā plāno reformēt konstitucionālo tiesu

Polijā plāno reformēt Konstitucionālo tiesu

Polijas amatpersonas paziņojušas, ka tiek uzsākti vairāki pasākumi, lai "mainītu situāciju" Konstitucionālajā tiesā. To galvenais mērķis ir atjaunot likuma varu pēc iepriekšējās konservatīvās valdības īstenotajām strīdīgajām reformām.

Tieslietu ministrs Ādams Bodnars atsaucās uz parlamenta rezolūciju un informēja, ka daži no Konstitucionālās tiesas tiesnešiem ievēlēti nelikumīgi. Tāpēc plānots mainīt konstitūciju un atjaunot tiesnešu sastāvu.

Pašreizējā valdība jau iepriekš pauda viedokli, ka "Likuma un taisnīguma" partijas ievēlētā galvenā tiesnese ieņem šo amatu nelikumīgi, un tās vadībā valsts augstākā tiesu institūcija atkārtoti apstrīdējusi Eiropas Savienības likumu pārākumu pār nacionālajiem likumiem.

Debates par šiem jautājumiem parlamentā sāksies trešdien, 6. martā, bet nav skaidrs, vai reformu izdosies īstenot. Pret to iebilst konservatīvie politiķi, un nav skaidra to sabiedrotā – prezidenta Andžeja Dudas – nostāja.

Iepriekšējās valdības veiktās izmaiņas tiesu sistēmā neapmierinātību raisīja arī Briselē. Likuma varas ievērošanas problēmu dēļ Polijai aizturēja Eiropas Savienības fondu līdzekļus, un 137 miljardi eiro tika atbloķēti tikai 29. februārī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti