Palīdzības organizācijas dibinātājs uzskata: Izraēlas trieciens darbiniekiem Gazā nebija kļūda

Starptautiskās palīdzības organizācijas "World Central Kitchen" dibinātājs spāņu šefpavārs Hosē Andress ir pārliecināts, ka pirmdien notikušais Izraēlas nāvējošais uzbrukums organizācijas darbiniekiem nebija kļūda, bet apzināta rīcība.

Izraēlas aviācijas uzbrukumā "World Central Kitchen" automašīnu kolonnai dzīvību zaudēja septiņi organizācijas darbinieki, kuri pēc humānās palīdzības izkraušanas noliktavā devās uz viesnīcu.

Izraēlas armija paziņoja, ka uzbrukums notika kļūdas dēļ un solīja rūpīgi izmeklēt incidentu.

Taču Andress intervijās medijiem apgalvoja, ka notikušais nebija nelaimes gadījums, jo izraēlieši ir zinājuši par organizācijas automašīnu pārvietošanos, turklāt uz tām bija skaidri redzami "World Central Kitchen" logo. Viņaprāt, tas liecina par tīšu uzbrukumu.

Kāds Izraēlas drošības dienestu darbinieks izdevumam "Haaretz" pastāstīja, ka palīdzības organizācijas automašīnu kolonnai trāpīja vairākas raķetes, kuras izšāva drons. Tas esot noticis, jo bijušas maldīgas aizdomas, ka vienā no automašīnām atrodas terorists.

Izraēlas armija izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas, lai atpazītu mērķus, tāpēc ir ļoti iespējams, ka šajā gadījumā ir pieļautas kļūdas, kas noveda pie traģiska iznākuma.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī palestīniešu teroristu grupējums "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, nogalinot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus, kā arī sauszemes operāciju pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā, kā arī pastiprināja militārās darbības Jordānas rietumkrastā.

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti