Rīta Panorāma

Krievijas gaisa uzbrukumā Odesā 12 bojā gājušie

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Polija pārtrauc kontroli uz robežas ar Slovākiju

Polija pārtrauc kontroli uz robežas ar Slovākiju

Polija no pirmdienas, 4. marta, oficiāli pārtraukusi kontroli uz robežas ar Slovākiju. To ieviesa pagājušajā gadā, lai ierobežotu nelegālo imigrāciju.

Slovākija ir nozīmīga tranzītvalsts migrantiem, kas mēģina ieceļot Eiropas  Savienībā (ES) galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem un Afganistānas, tāpēc Polija, Čehija un Austrija pērn sāka izlases veida pārbaudes uz robežas.

Polijas Iekšlietu ministrija skaidro, ka situācija tā dēvētajā Balkānu migrācijas maršrutā ir stabilizējusies, tomēr speciālisti turpinās sekot līdzi situācijai.  Jau iepriekš līdzīgu lēmumu pieņēma Čehijas varas iestādes. Gan Polija, gan Slovākija ir ES un Šengenas zonas dalībvalstis, robežkontroles atjaunošana ir atļauta tikai izņēmuma gadījumos, un skaidrs, ka to nevarēja īstenot ļoti ilgi.

Pēdējā laikā oficiālajai Varšavai lielākas problēmas sagādā fermeru protesti pie robežas ar Ukrainu. Polijas mediji vēsta, ka Medikas robežpunktā pilnībā bloķēta kravas auto satiksme, bet kopumā pie robežas gaida apmēram 2400 mašīnas. Tomēr akcijas dalībnieki ļauj turpināt ceļu transportam ar humāno un militāro palīdzību Ukrainai, kā arī starppilsētu un pasažieru autobusiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti