Rīta Panorāma

Notiks skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš

Rīta Panorāma

Lavrova dalība EDSO sanāksmē rada asus strīdus

AAE un Vācija sola piešķirt līdzekļus cīņai ar klimata problēmām

Vācija un AAE sola piešķirt 200 miljonus eiro klimata problēmu risināšanai

Dubaijā notiekošajā ANO konferencē Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) un Vācija apsolījušas piešķirt 200 miljonus eiro cīņai pret klimata izmaiņām. Tas ir pirmais konkrētais šī vērienīgā pasākuma rezultāts. 

"Zaudējumu un postījumu" fondu globālajā sasilšanā visvairāk cietušajām valstīm nodibināja jau pagājušajā gadā, bet līdz šim tikai notika diskusijas par tā darbības principiem. Tāpēc pasākuma vadītāja – emirātu pārstāvja Sultana al Džabea – paziņojums par tā atklāšanu un 100 miljonu eiro piešķiršanu bija negaidīts.

Iespējams, tā mērķis bija mazināt kritiku par bagātās naftas ieguvējvalsts savtīgajiem mērķiem pasākumā. Arī bagātā Vācija šādā veidā varētu spodrināt savu tēlu.

Skaidrs, ka vieglu un lētu risinājumi klimata izmaiņu novēršanai nav, un būtu naivi cerēt, ka 150 valstu pārstāvjiem 2 nedēļas ilgajā pasākumā izdosies ātri vienoties. Tomēr diskusijas ir nepieciešamas, un šī iemesla dēļ šodien un rīt ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām konferences 28. sesijā piedalīsies arī Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti