Rīta Panorāma

AAE un Vācija sola piešķirt līdzekļus cīņai ar klimata problēmām

Rīta Panorāma

1. decembris – Pasaules AIDS diena

Lavrova dalība EDSO sanāksmē rada asus strīdus

Lavrova dalība EDSO sanāksmē rada asus strīdus

Asas diskusijas un strīdus radījusi Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova piedalīšanās Eiropas Drošības un Sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmē Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē. Šī iemesla dēļ pasākumu boikotē Ukraina, Baltijas valstis un Polija. 

Eiropas Savienības augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels pirms pasākuma norādīja, ka Lavrovam nāksies personīgi uzklausīt Eiropas delegāciju kritiku. Borels arī pauda sapratni par dažu valstu lēmumu nepiedalīties pasākumā.

Diplomātiskāks atklāšanā bija Ziemeļmaķedonijas ārlietu ministrs, kurš norādīja uz nepieciešamību saglabāt organizāciju un ar dažādiem viedokļiem un kritisko enerģiju kopīgi risināt tās pastāvēšanas problēmas.

Tomēr skaidrs, ka kompromisa ar Krieviju nebūs, un to skaidri uzsvēra Vācijas ārlietu ministre Annalēne Bērboka. Maskava, uzsākot agresijas karu pret Ukrainu, ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un uzbrukusi ne tikai Ukrainai un tās iedzīvotājiem, bet arī Eiropas miera un drošības sistēmai.

Tāpēc smieklīgi bija vēlākie Lavrova izteikumi, ka Eiropas Savienība atteikusies no organizācijas veidotāju sākotnējā mērķa uzlabot pilsoņu labklājību. EDSO ar Briseles birokrātijas palīdzību tiekot pārvērsta par NATO un Eiropas Savienības piedēkli un agresīvās ģeopolitikas īstenotāju, paziņoja Lavrovs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti