Sniega diena Latvijā varētu pulcēt 30 tūkstošus dalībnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šo svētdien sesto gadu pēc kārtas visā pasaulē un vairākās vietās Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiks atzīmēta visā pasaulē popularitāti ieguvusī "Pasaules sniega diena". Šogad dalībnieku skaits varētu sasniegt rekordskaitu, jo sniega dienas aktivitātēs plāno piedalīties aptuveni 30 000 dalībnieku.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas jeb FIS organizēts ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Pašu mājās Latvijas Slēpošanas savienība aicina visas pašvaldības organizēt savus sniega dienas pasākumus. Bet, lai pasākums izdotos, par to, cerams, rūpēsies māte daba. Pagaidām par sniega trūkumu sūdzēties nevar, uzver Latvijas Slēpošanas savienības prezidents Vairis Brīze.

“Prieks, ka šogad sniega dienā būs arī sniegs,” norāda Brīze, piebilstot, ka iepriekš sniega dienā tik liels sniegs un sals vēl nav bijis piedzīvots. Viņš uzsver, ka sniega diena sākta rīkot ne tik daudz domājot par lielo sportu, cik domājot par to, kā jaunatni, kas tik daudz uzturas telpās, atgriezt uz āra pasākumiem arī ziemā.

Šogad Pasaules Sniega diena notiks 15. janvārī un tā ir daļa no FIS programmas “Vediet bērnus uz sniega”, kuras mērķis ir dot bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī radīt iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē.

Vairis Brīze uzsver, ka sniega dienas mērķis nav noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju bērniem un arī viņu vecākiem pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega var kļūt par viņu ikdienu, kas sniedz pozitīvas emocijas un nodrošina veselīgu dzīvesveidu.

“Šis noteikti nav mērķtiecīgs sporta pasākums,” teic Brīze, piebilstot: “Mēs vēlamies nodot ziņu un parādīt visas tās iespējas, ko cilvēki var realizēt ārā sniegā.” Ziema neesot tas gadalaiks, kad sēdēt mājās.

Sniega diena šogad ir kļuvusi populārāka - organizatori atklāj, ka klāt nākušas 10 pašvaldības. Šogad uz sniega dienas pasākumiem savus pieteikumus ir atsūtījuši vairāk nekā 160 organizatori no 75 pašvaldībām, bet ziemas aktivitātēs plāno piedalīties ap 30 000 dalībnieku, kas ir par dažiem tūkstošiem vairāk nekā pērn. Nenoliedzami, sportā vēlme sacensties un uzvarēt ir neiztrūkstošs elements, bet pats galvenais, ka sports ziemā, svaigā gaisā sniedz optimismu, dzīvesprieku un galu galā arī labu veselību.

Sniega diena programmas klāsts būs ļoti plašs. Ne tikai sporta aktivitātes uz sniega ar ziemas sporta veidu elementiem, bet arī zīmēšanas un foto konkursi, sniega kompozīcijas un zīmēšana uz sniega, dažādi eksperimenti ar sniegu, tikšanās ar sportistiem un daudz kas cits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti