Slēpotājs Kaparkalējs: Uzvara olimpiskajā festivālā – noteikti pats lielākais sasniegums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Distanču slēpotājs Lauris Kaparkalējs no Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskā festivāla atgriezās ar sprintā izcīnītu uzvaru, ko sarunā ar Latvijas Radio nosauca par līdzšinējā karjerā lielāko panākumu. Pirms došanās uz sacensībām Somijā viņš sevi nepieskaitīja galvenajiem favorītiem, tomēr trasē izdevās pārspēt visus sāncenšus.

Vasarā Lauris uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā rollerslēpošanā junioriem, bet to, viņaprāt, nevar salīdzināt ar Somijā gūto uzvaru sprintā Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā. Pirmā vieta sprintā pārsteidza pašu sportistu. 

Lauris Kaparkalējs par Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā gūto pieredzi
00:00 / 16:43
Lejuplādēt

"Tas bija tiešām pašam negaidīts pavērsiens. Cerēju varbūt uz TOP 10, bet par to, ka iekļūšu trijniekā, vai vēl augstāk – uzvarēšu, īsti nebija tādas sajūtas, ka to varētu izdarīt," teica Kaparkalējs.

Pēc finiša Lauri sveica visa Latvijas komanda un viņam uzreiz bija grūti aptvert visu, kas noticis, bet vēlāk slēpotājam pagāja pāris stundas, atbildot uz visiem apsveikumiem.

Kaparkalējs saskata, ka trase bija ļoti parocīga viņa slēpošanas tehnikai, un tas palīdzēja sasniegt maksimāli labāko rezultātu. Lauris arī guvis mācību un atzina, ka nelepojas ar konfliktu, pēc pusfināla brauciena pagrūstoties ar vācu sportistu, jo uzvirmoja emocijas par saskarsmi spraigā cīņā trasē.

Laurim patīk gan garākas distances, īpaši ar masu startu, gan sprints, kur pareiza taktika var nodrošināt augstu vietu.

Ne tik ļoti parocīgas viņam šķiet distances ar intervāla startu, bet arī tur prasmes ir uzlabojušās. Par sev piemērotāku Kaparkalējs uzskata slidsoli, tādēļ plāno vairāk koncentrēties brīvā stila distancēm un sprintam, jo klasiskajā stilā tik labi nesokas. 

Slidsolis Latvijā ir populārāks, jo nereti pietrūkst sniega, lai varētu kvalitatīvi sagatavot klasiskā stila distances, paskaidroja Kaparkalējs. Tādos apstākļos treniņi vairāk notiek slidsolī, līdz ar to labāki rezultāti ir tieši brīvajā stilā.

Vēl viens neatkārtojams notikums ar spilgtiem iespaidiem Laurim bija Latvijas karoga nešana festivāla atklāšanas ceremonijā kopā ar vēl vienu madonieti Līvu Šahno. Viņš uzsvēra, ka emocijas palīdzēja arī sacensībās. Olimpiskais festivāls ir radīts, lai jaunie sportisti izbaudītu olimpisko gaisotni un sacenstos ar vislabākajiem vienaudžiem.

Olimpiskā festivāla nedēļu Lauris uzskata par noteikti izdevušos, jo sportistu gandarīja arī 8. vieta 10 km slēpojumā. 

Līdz sezonas noslēgumam Kaparkalējs vēl plāno doties uz sacensību nedēļu Somijā, kur ar vienas dienas pauzi secīgi jāslēpo 60 km, 50 km un 80 km distance. Seriālu viņš vairāk izmantos, lai psiholoģiski atpūstos no sezonas gaitā uzkrātās spriedzes, bet pagaidām tik garas distances Lauris ir slēpojis tikai treniņos.

Jaunajā sezonā Kaparkalējs startēs arī visos Pasaules kausa posmos rollerslēpošanā, kur pēdējo gadu būs juniora statusā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti